روزنامه الاخبار وابسته به حزب‌الله لبنان نوشت كه دبيركل حزب‌الله لبنان مدتي قبل در سفر به سوريه با رئيس‌جمهور اين كشور درباره جزئيات انتخابات لبنان، راهكارهايي آينده و نيز تعامل با دولت جديد، ديدار و گفت‌وگو كرد.

 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه لبناني الاخبار، سيدحسن نصرالله در اين ديدار محرمانه با بشار اسد در مورد جزئيات انتخات لبنان و پتانسيل‌هاي به كار گرفته نشده از سوي نيروهاي مخالف دولت و سوريه براي پيروزي جريان هشتم مارس در اين انتخابات گفت‌وگو كردند.

 

به نوشته الاخبار، همچنين دو طرف راهكارهايي كه بايد در آينده انجام شود را نيز مورد بررسي قرار دادند.

 

بر اساس نتايج اين ديدار، سوريه در صدد است كه كانال‌هاي ارتباطي خود با اپوزيسيون براي ارزيابي اوضاع لبنان را محدود به برخي از منابع مورد اطمينان خود كند، زيرا تنوع كانال‌هاي اطلاعاتي موجب برداشت‌هاي مختلف و ارزيابي‌هاي گوناگون مي‌شود.

 

به نوشته اين روزنامه لبناني، برنامه آينده اپوزيسيون ايجاد راهكار روشن براي رابطه بين همه گروه‌هاي مخالف دولت است تا در عملكرد خود دچار تعارض نشده و با وحدت و يكپارچگي با امور تعامل كند كه از جمله آنها تعامل با دولت جديد است.

 

الاخبار در مورد ارتباط بين سوريه و نيروهاي برجسته اپوزيسيون مانند ميشل‌ عون رئيس جريان ملي آزاد، نبيه بري رئيس پارلمان لبنان و حزب‌الله نوشت كه تاريخ طولاني در روابط دمشق با ميشل عون وجود ندارد. اما احترام سوريه به عون پس از انتخابات افزايش يافته است، علاوه بر اينكه رابطه بين دمشق و حزب‌الله رابطه ويژه‌اي است.