فلاحیان:من می آیم،محکم هم هستم،عقب نشینی هم نمی کنم/محسن رضایی:به نفع هیچ کس کنار نمی کشم و در صحنه می مانم.ولایتی:هیچ مکانیسمی منتهی به کنار کشیدنم نخواهد شد.

حجت‌الاسلام علی فلاحیلان، وزیر اسبق اطلاعات که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده است، گفت: من می‌آیم، محکم هم هستم، عقب‌نشینی هم نمی‌کنم و به نفع هیچ کس هم کنار نمی‌روم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا شما اهل ائتلاف هستید؟ گفت: من اگر حزب اصولگرایان مترقی را فعال کنم، این حزب با احزاب دیگر ائتلاف خواهد کرد، اما هم‌اکنون ائتلاف معنایی ندارد. کسانی هم که می‌گویند ما ائتلاف می‌کنیم یک مقدار شوخی می‌کنند چون این‌که دو سه نفر دور هم جمع بشوند و بگویند ائتلاف می‌کنیم معنا ندارد. این‌ها لابد اصطلاحات سیاسی را بلد نیستند و دانش سیاسی‌شان یک مقدار ضعیف است؛ این‌که سه نفر دور هم جمع شوند و بگویند ما به نفع یکی کنار می‌رویم، ائتلاف نیست.

 

محسن رضایی با تاکید بر این‌که همه مردم در دولت یازدهم می‌توانند از یارانه سبز بهره‌مند شوند گفته است: در برنامه‌های آینده در خصوص یارانه‌های سبز بیشتر توضیح می‌دهم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که به نفع هیچ کس کنار نمی‌کشم و در صحنه می‌مانم زیرا یک زمانی به خاطر مردم کنار رفتم اما امروز اگر کنار بروم خیانت در حق مردم کرده‌ام، گفت: ‌شعارمان برای انتخابات «پیروزی صداقت بر قدرت و ثروت» است. رضایی همچنین در خصوص این سوال که نظر شما درباره ائتلاف 1 + 2 چیست، گفت: امیدوارم صحبت‌ها و اصولی که دارند را ادامه بدهند و در ائتلاف مسأله فردگرایی کنار برود و هدف تشکیل یک دولت قدرتمند باشد.

علی اکبر ولایتی یکی از سه کاندیدای ائتلاف سه گانه در پاسخ به سوالی درباره احتمال کنار کشیدنش به نفع هاشمی رفسنجانی، گفته است: خارج از ائتلاف سه گانه، هیچ مکانیسم دیگری منتهی به کنار کشیدن من نخواهد شد.
این در حالی است که ائتلاف مذکور بخش کوچکی از اصولگرایان را در خود جای داده است و حتی پیش از این بزرگان اصولگرا از جمله آیت‌الله مهدوی کنی و عسگراولادی این ائتلاف را تنها در صورتی که دیگر کاندیداهای اصولگرا به آن اضافه شوند مقبول دانسته بودند.