نماینده مردم تهران در مجلس گفت: با جوسازی نمی‌توان با فساد مبارزه کرد/وزرای هزار میلیارد تومانی از کجا آمده‌اند و از کدام دولت ظهور و بروز پیدا کرده‌اند از رانت سیاسی استفاده کردند یا رانت اقتصادی؟ امروز این افراد در دولت چه کاره هستند؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به برگزاری همایش مبارزه با فساد که چندی پیش برگزار شد، اظهار داشت: سؤال من از برگزاری کنندگان دولتی این همایش این است که اگر شما اراده مبارزه با فساد را دارید با رانت 650 یورویی چه کردید؟

وی افزود: همچنین سؤال من از برگزار کنندگان این همایش این است که درخصوص برداشت  4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی که گزارش آن توسط کمیسیون بودجه مجلس  آماده شده چه اقدامی صورت گرفته و اگر فردا روزی با فردی به مراتب بدتر از بابک زنجانی مواجه شدیم چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه با جوسازی نمی‌توان با فساد مبارزه کرد، خاطرنشان کرد: بهتر نیست به جای این همایش‌ها، دستاوردهای اینگونه نشست‌ها به مردم گزارش شود تا مطالبات مردم از شما مشخص شود و بدانید چه مسیری را طی می‌کنید؟

نادران افزود: همایش دیگری که ما شاهد برگزاری آن بودیم همایش اقتصاد ایران بود. برگزارکنندگان این همایش که چهار برنامه برای اقتصاد ایران نوشته‌اند بگویند که چه گلی به سر ملت ایران زده‌اند که امروز همایش برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: چگونه است که یک نفر از مخالفین آقایان چه از اقتصاددانان مجلس چه از دانشگاه‌های کشور و ... به این همایش دعوت نشده‌اند و هیچ موضع مخالفی وجود نداشت آیا هیچ نظریه‌ مخالفی مخالف نظر برگزار کنندگان این همایش در کشور نسبت به اقتصاد ایران وجود ندارد. یک اقتصاددان نهادگرا در کشور نیست که برخلاف نظرات آقایان برای حل مشکلات اقتصادی کشور نظری داشته باشد. چرا یک نفر از این قبیل افراد به همایش دعوت نشده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: با رانت سیاسی دولتی همایش برگزار کرده‌اید بعد می‌گویید که نباید از رانت سیاسی برای اقتصاد استفاده کرد اگر این رانت نبود پس چه بود؟ آیا به مخالفین خود هم اجازه می‌دهید که با رانت‌های دولتی این قبیل همایش‌ها را برگزار کنند.

نادران خاطرنشان کرد:‌ وزرای هزار میلیارد تومانی از کجا آمده‌اند و از کدام دولت ظهور و بروز پیدا کرده‌اند از رانت سیاسی استفاده کردند یا رانت اقتصادی؟ امروز این افراد در دولت چه کاره هستند؟

وی افزود: شما اقتصاد کشور را به مذاکرات هسته‌ای گره زده‌اید و بعد هم گفتید که اشتباه کردید و در صدد برآمدیم تا این مسئله را اصلاح کنید اما متأسفانه در همین همایش اقتصاد ایران دیده می‌شود که بر همان مواضع گذشته پافشاری می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شما تصریح می‌کنید که تا وابستگی‌ها و کرنش‌ها در مقابل نظام سلطه نباشد مشکلات اقتصاد کشور حل نمی‌شود. دو قطبی کردن اقتصاد برای مدیریت کشور چه راه حل و پیامد دستاوردی می‌تواند داشته باشد.

نادران خاطرنشان کرد: آیا در همایش اقتصادی ایران راه حلی برای سقوط بازار بورس از 89 هزار به کمتر از 60 هزار پیشنهاد شد و آسیب‌شناسی در این زمینه صورت گرفت. آیا سعی شد تا از حقوق مردم و سهامداران دفاع شود.

وی ادامه داد: آیا به وظایف خود در قانون اجرای اصل44 و در مورد سهامداران سهام عدالت و در قانون هدفمندی یارانه‌ها عمل کردید. در ارتباط با قانون پولشویی چطور؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: رکود حاکم بر بازار که امروز کشور شاهد آن است و متأسفانه بیکاری که دامن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را گرفته به گردن کیست؟ چه کسی پاسخگوی این گرفتاری‌هاست.
نادران خاطرنشان کرد: امید بستن به مذاکرات هسته‌ای و دو قطبی کردن مردم و جامعه در جریانات اجتماعی و خط مقاومت را در مقابل تفکرات وابسته قرار دادن همان اقدامی است که 20 سال پیش و در قانون چهارم توسعه شاهد آن بودیم.

وی افزود: بیست سال پیش این خط تعقیب شد و در کتاب مبانی نظری برنامه چهارم توسعه به صراحت گفته شد که ما برای اینکه یک بازیگر هنجارپذیر منطقه‌ای باشیم راهی جز کنار آمدن با‌ آمریکا و اروپایی‌ها نداریم. در این کتاب آمده است که بر اساس بحث معارضه ما با آمریکایی‌ها بر سر وجود رژیم صهیونیستی است و تا این مشکلات حل نشود مسائل اقتصادی کشور حل نخواهد شد. آیا شما آمده‌اید که امروز این مشکلات را حل کنید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در لوایح دولت طی یک سال و نیم گذشته چه جایگاهی داشته، آیا خط مقاومت در اقتصاد دنبال شده است با کنترل نسبی نقدینگی سعی کرده‌اید تا قیمت‌ها را مهار کنید و از آن سو رکود را در بخش صنعت و تولید دو چندان کردید.

نادران خاطرنشان کرد: امروز لشگر بیکارها در مجموعه کشور به ویژه در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را ببینید. عارضه این مسئله به عهده کیست؟

وی در پایان گفت: اینکه عده‌ای به بهانه حصر سران فتنه و در شرایطی که کشور در حوزه منطقه‌ای در آن قرار دارد اراده کردند تا با مطالبه محاکمه و اعدام سران فتنه، فتنه دیگری را رقم بزنند و در این راه از تعرض به نهادهای رسمی و قانونی و اختیارات آنها ابایی ندارند. در این بین عده‌ای بازی‌خورده تهور به خرجَ داده و پازل دشمن را کامل می‌کنند. بی‌‌اعتنا به اینکه گیرم پسر نوح باشی یا برادر حاتم طایی ولی فردا این نسبت‌َها افاقه‌ای نخواهد کرد.

"Our President, analytical news site"