هنوز یک نصفه روز از اعلام نتایج بررسی احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان قانون اساسی نگذشته که مدعیان قانونگرایی که تا دیروزفریاد 'وا قانونا' سر می‌دادند، شمشیر را برای شورای نگهبان از رو کشیدند و این نهاد انقلابی را به دلیل انجام وظیفه قانونی خود مورد حمله قرار دادند.

این مطلب برگرفته از گزارشی با عنوان «احمد توکلی فرمان حمله به شورای نگهبان را صادر کرد/ سایت «الف»: چرا جلیلی را تایید صلاحیت کردید؛ هاشمی را نه؟!» است :
متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:
سایت 'الف' که با مدیریت احمد توکلی، نماینده مجلس فعالیت می‌کند و همراه با علی مطهری یکی از اصلی‌ترین عاملان درگیری و تشنج در روابط میان دولت و مجلس در سال‌های اخیر آن هم به بهانه عدم رعایت قانون از سوی دولت بوده است، در گزارشی که صبح امروز منتشر کرده، به تندترین و بی منطق‌ترین حالت ممکن به نتایج احراز صلاحیت‌ها حمله کرده و ضمن انتقاد از رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی و تایید صلاحیت سعید جلیلی، شورای نگهبان را یک نهاد غیرپاسخگو نامیده است.
سایت توکلی در حمایت از تکیه‌گاه فتنه‌گران در سال 88 نوشته است: 'مهمترین دلیل برای ردصلاحیت آیت الله هاشمی چه بوده است؟ مُرّ قانون یا مصلحت سنجی سیاسی؟ کدخدائی شب گذشته تاکید کرد که شورای نگهبان به قانون عمل می کند و مصالح عالی نظام.
ردصلاحیت آیت الله از کدام نوع بوده است قانون یا مصالح عالی؟ این مصالح عالی با کدام قرائت تشخیص داده شده است؟ قرائت به سبک افراطیون که آیت الله را فتنه گر می دانند یا اهل انصاف و اعتدال؟'
جالب است که تا چند روز پیش، این سایت خود را خط‌کش اصولگرایی و قانونگرایی می‌دانست و برای همه جریانات سیاسی تعیین تکلیف می‌کرد اما اکنون که زمان تمکین به قانون است، خود را مبرا از این مساله می‌داند و نهادی را که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران درباره آن گفته 'هر کس بگوید رای شورای نگهبان کذاست، مفسد فی الارض است'، مورد اتهام قرار می‌دهد.
آن هم در زمانی که حتی سایت‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب و مخالف جمهوری اسلامی ایران هم تاکنون نسبت به این مساله واکنش خاصی نشان نداده‌اند و حتی اسفندیار رحیم مشایی که همین طیف نزدیک به سایت الف، بارها و بارها از برنامه او برای آشوب در کشور در صورت عدم تایید صلاحیت او خبر داده بودند، خواستار پیگیری اعتراض خود از طریق قانون شده است.
اکنون احمد توکلی به عنوان مدیر این سایت باید پاسخگو باشد که چطور تا چند روز پیش به بهانه عدم رعیات قانون از سوی دولت و دستگاه‌های دولتی، بارها و بارها دست به جنجال آفرینی و هزینه سازی برای کشور می‌کرد و حتی چندی پیش، سخنان مهم وزیر اطلاعات درباره تشکیلات فتنه 88 را 'غیرقانونی' نامید.
اما اکنون در سایت رسمی خود، اینچنین در برابر قانون ایستاده و حتی روی جریانات انحرافی و فتنه‌گران را هم سفید کرده است.
از سوی دیگر، 'الف' دست به تخریب دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات و نماینده گفتمان انقلاب اسلامی هم زده است و در مطلبی عجیب، وی را فردی خوانده که نباید تایید صلاحیت می‌شده است و اضافه کرده است: 'معیار تایید صلاحیت فردی چون سعید جلیلی چیست؟ سعید جلیلی از نیروهای متدین و دیپلمات انقلابی کشور است.
گرچه سابقه اجرائی وسیاسی نداشته است اما از حیث تدین و ولایتمداری و انقلابی گری زبانزد مردم است. اما شورای نگهبان برای این دوره از انتخابات بیش از هرچیز بر رجل سیاسی و رجل مذهبی تاکید داشته است.
چطور می شود افرادی با سابقه طولانی سیاسی و کار اجرائی ردصلاحیت می شوند اما جلیلی تائید می شود؟ آیا معاونت یک وزارت خانه ستادی و دبیری شورای عالی امنیت ملی کار اجرائی محسوب می شود؟ آیا حقیقتاً مردم جلیلی را رجل سیاسی می دانند؟'
البته بد نیست آقای توکلی نگاهی هم به کارنامه اداری و اجرایی خود بیندازد تا ببیند چطور تنها با سابقه حدود یک سال وزارت کار در اوایل انقلاب، دو بار در انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان مورد تایید صلاحیت قرار گرفته است و بعد نسبت به احراز صلاحیت یک دیپلمات انقلابی مانند دکتر جلیلی اینگونه واکنش منفی نشان دهد.
به نظر می‌رسد خط تخریب جریان انتخاباتی و تبلیغاتی طیف نزدیک به محمدباقر قالیباف که تا هفته پیش به سمت جبهه پایداری و دکتر کامران باقری لنکرانی بود، پس از هم آوایی نیروهای انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی بر دکتر جلیلی، به سمت دیپلمات انقلابی گرفته شده و قرار است برای تخریب دکتر جلیلی ستاد تخریب تشکیل شود؛ موضوعی که مطلب عجیب سایت الف موید آن است و احتمالا این خط در روزهای هم با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد.