معاون اجرایی احمدی‌نژاد در دولت دهم، از اظهارات مشاوران رئیس‌جمهور درباره نامه احمدی‌نژاد به روحانی، انتقاد کرد.

به گزارش 598، حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اعلام آمادگی رئیس‌جمهور سابق مبنی بر برگزاری یک مناظره با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیرامون مواردی که در گزارش ۱۰۰ روزه مطرح شده است، گفت: اظهاراتی که از سوی آقای روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه مطرح شد، اطلاعات درستی نبود.

وی افزود: آقای احمدی‌نژاد، آقای روحانی را به یک مناظره در فضای دوستانه و صمیمی دعوت کرده است. بنده تعجب می‌کنم و دیده‌ام که مجموعه اطرافیان آقای روحانی واکنش‌های خیلی تندی از خودشان نشان داده‌اند و حتی در مواردی توهین هم کرده‌اند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق در ادامه اظهار داشت: این موضوع از مجموعه‌ای که معتقد به تدبیر و اعتدال و اینگونه حرف‌هاست، جای تعجب دارد. آنها نشان می‌دهند که به شعارهایی که داده‌اند پایبند نبوده‌اند و مردم نیز به خوبی دارند این مجموعه را می‌شناسند. اتفاقی نیفتاده و بنده نمی‌دانم چرا آنها وحشت کرده‌اند و از چه چیزی می‌ترسند.

بقایی در ادامه تاکید کرد: واکنش‌هایی که نشان می‌دهند متاسفانه واکنش‌های توهین‌آمیزی است و منطقی نیست. آقای روحانی صحبتی کرده و آقای احمدی‌نژاد هم درخواستی از وی داشته، قضاوت را هم به عهده افکار عمومی گذاشته است. اینکه آقای صادق تند صحبت می‌کند و آقای ترکان نیز بی‌ادبانه صحبت می‌کند، نمی‌دانم چنین رفتارهایی را چه بنامم.

وی همچنین تصریح کرد: مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور می‌گوید که مدیریت اجرایی ۸ سال گذشته باید در محکمه پاسخگو باشد؛ همین شخص خودش پرونده قضایی دارد. تعجب می‌کنم که چه کسانی علیه چه کسانی حرف می‌زنند، البته اسناد و مدارک صحبت‌هایم موجود است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق افزود: به عنوان مثال، آقای ترکان خیلی بی‌ادبانه صحبت کرده و اصلا توهین کرده است، البته اینها از این جهت خوب است که مردم بدانند مشاورین دولت یازدهم چگونه فکر می‌کنند و چگونه حرف می‌زنند و طبیعتاً چگونه رفتار می‌کنند.

بقایی خطاب به رئیس‌جمهور و دولت یازدهم گفت: اگر شما ادعا دارید که اطلاعات‌تان درست است و به موارد مسلط هستید و آنچه که به مردم گفته‌اید، حقیقت بوده است، چرا اینقدر برآشفته شده‌ و وحشت کرده‌اید. اتفاقا شما باید استقبال کنید و فرصتی است برای اینکه حرف‌هایتان در گزارش ۱۰۰ روزه اثبات کنید.

وی اظهار داشت: متاسفانه اینگونه نیست و ما شاهدیم که در مقابل وحشت کرده‌اند و موضع‌گیری‌هایی داشته‌اند که خیلی موضع‌گیری‌های تندی است و البته این یک نمونه‌ای است از اینکه مردم و افکار عمومی بتوانند بهتر در مورد چنین رفتارها و برخوردهایی قضاوت کنند.

بقایی در ادامه افزود: دعوت به مناظره به نوعی دعوت به پاسخگویی به افکار عمومی است. قضاوت را باید به عهده مردم بگذاریم. به هر حال دو رئیس‌جمهور سابق و فعلی با هم مکاتبه کرده‌اند، دیگران چرا وسط می‌آیند و برای طرفین تعیین تکلیف می‌کنند.