آیت‌الله احمد محسنی گرکانی با ابراز تاسف از اینکه بعضی از مطبوعات و رسانه‌ها تعابیر زشتی مانند «رقص مار در کابینه دکتر روحانی» استفاده می‌کنند، اظهار داشت: این تعابیر در خور شأن مطبوعات نظام اسلامی ما نیست.

شبکه ایران/ رئیس دیوان عالی کشور با انتقاد از برخی رسانه ها گفت: استفاده از برخی تعابیر مانند "رقص مار در کابینه دکتر روحانی" در شان مطبوعات ما نیست.

آیت‌الله احمد محسنی گرکانی با ابراز تاسف از اینکه بعضی از مطبوعات و رسانه‌ها تعابیر زشتی مانند «رقص مار در کابینه دکتر روحانی» استفاده می‌کنند، اظهار داشت: این تعابیر در خور شأن مطبوعات نظام اسلامی ما نیست.

وی افزود: چرا باید مطبوعات از حالا که هنوز دولت جدید شروع به کار نکرده است، با قصاص قبل از جنایت شروع به سنگ‌اندازی و با اعمال سلایق گوناگون بر سر راه دولتی که با فرهنگ اعتدال و نه افراط و تفریط در صدد رفع مشکلات و به سامان رساندن امور کشور است، مانع‌تراشی کنند؟

گفتنی است حسین شریعتمداری یک‌شنبه 16 تیر ماه در یادداشتی در روزنامه کیهان ضمن ادعای حضور ستون پنجم دشمن در کابینه روحانی نوشت: «هفت سال قبل طی یادداشتی با عنوان «رقص مار» نسبت به بهره‌گیری مسئولان محترم نظام از افراد و جریانات بدسابقه‌ای که بارها در آزمون عملی صداقت رفوزه شده‌اند، هشدار داده بودیم که مورد توجه قرار نگرفت. در یادداشت یاد شده به داستانی از مثنوی مولوی اشاره داشتیم که امروز هم وصف حال است و عبرت‌انگیز و درس‌آموز.

این هشدار دوستانه که با استناد به نمونه‌های غیرقابل انکاری از خیانت آشکار سران و عوامل فتنه همراه بود همانگونه که انتظار می‌رفت به مذاق بیرون‌گرای اصحاب فتنه خوش نیامده و برای آنکه ماجرای وطن‌فروشی آنان در جریان فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 بازخوانی نشود، به فرافکنی روی آورده و کوشیدند صورت مسئله را تغییر دهند و قضیه را به تلاش اصولگرایان برای مصادره آرای دکتر روحانی نسبت دهند و حال آنکه اصولگرایان برخلاف توهم‌پراکنی اصحاب فتنه و مدعیان اصلاحات، نیازی به مصادره آرای رئیس‌جمهور منتخب ندارند.

گفتنی است کیهان با توجه به فرمول از قبل اعلام شده کودتاهای مخملی با رصد نقشه راه دشمنان، تمامی مراحل فتنه 88 را قبل از آنکه از سوی سران و عوامل داخلی فتنه به اجرا درآید، پیش‌بینی کرده و نسبت به آن هشدار داده بود. ولی ماجرای اصلی بسیار فراتر از آن است و پای یک هشدار جدی نسبت به نفوذ ستون پنجم دشمنان بیرونی در کابینه رئیس‌جمهور منتخب در میان است. مارهای از رمق افتاده‌ای که به قول ملای رومی و به حکم عقل سلیم نباید آنها را به آفتاب داغ بغداد کشید و جان دوباره بخشید!

سخن این است و یک کلام هم بیش نیست که حضور اصحاب فتنه در کابینه رئیس‌جمهور منتخب بدون کمترین تردید، آسیب‌های جدی به نظام و مردم پاکباخته این مرز و بوم به‌دنبال دارد و در این میان دکتر روحانی به یقین اولین قربانی خواهد بود. چرا که نشان داده اهل ساختارشکنی نیست، بر اجرای قانون‌اساسی تاکید دارد و این، هر دو با هویت برملا شده اصحاب فتنه در تناقض آشکار است."