گزارش ها از مخالفت شدید دو عضو دیگر این ائتلاف با سپردن نظرسنجی به موسسه 'ر' اشاره دارد.

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری، ائتلاف 2+1 با مشکلی جدی مواجه شده است.

این ائتلاف، از ابتدای شکل گیری خود، اعلام کرده است کاندیدای نهایی بر اساس نظرسنجی تعیین خواهد شد. قرار بوده در آستانه انتخابات، یک نظرسنجی عمومی انجام شود و هر یک از اعضای این ائتلاف که بالاترین امتیاز را در نظرسنجی مذکور به دست آورد به عنوان کاندیدای نهایی اعلام شود.

اما تنها 40 روز مانده به روز انتخابات، گزارش ها از بروز اختلاف میان این ائتلاف بر سر مکانیسم نظرسنجی خبر می دهد. خبرنگار شبکه ایران، از یک منبع نزدیک ائتلاف 2+1 کسب اطلاع کرد که معتمدین اعضای این ائتلاف، تاکنون نتوانسته اند بر سر شیوه برگزاری نظرسنجی به توافق برسند.

انتخاب جامعه آماری و مجری نظرسنجی، دو عامل اصلی بروز این اختلاف عنوان شده است. به گفته این منبع آگاه، طیف قالیباف با این استدلال که انجام نظرسنجی با جامعه آماری گسترده، هزینه بر خواهد بود، پیشنهاد داده که نظرسنجی مذکور صرفا با 1800 نمونه آماری در تهران انجام شود. اما دو عضو دیگر این ائتلاف، بویژه ولایتی، بر گسترده تر شدن جامعه آماری به کلیه نقاط شهری و روستایی کشور و نیز مناطق جنوب پایتخت اصرار دارند.

ائتلاف 2+1 همچنین، تا لحظه مخابره این گزارش، نتوانسته اند به اختلافات خود درباره مجری این نظرسنجی پایان دهند. طیف قالیباف اصرار دارند نظرسنجی مذکور، توسط شرکت پژوهشی "ر" واقع در خیابان میرداماد، یکی از شرکت هایی طرف قرارداد با شهرداری تهران انجام شود. این موسسه که توسط یکی از نزدیکان شهردار تهران اداره می شود، طی چند سال اخیر چندین نظرسنجی برای شهرداری تهران انجام داده و روابط نزدیکی با مقامات ارشد شهرداری برقرار کرده است.

اما گزارش ها از مخالفت شدید دو عضو دیگر این ائتلاف با سپردن نظرسنجی به موسسه "ر" اشاره دارد. منبع آگاهی که این خبر را به شبکه ایران داد، می گوید طیف نزدیک به حداد عادل، شرکت مذکور را معتمد ندانسته و بر حذف آن از فهرست پیمانکاران احتمالی نظرسنجی تاکید دارند.