محمدرضا عارف در پاسخ به این سئوال که نظر شخصی شما در خصوص حبس خانگی موسوی و کروبی چیست، گفته: نظر من این است هر دوی این دو بزرگواران را از بزرگان انقلاب می دانم. کروبی از یاران نزدیک امام بود و مهندس موسوی نخست وزیر 8 سال جنگ بود. من در دوران معاون اولی‌ام بارها نزد مهندس موسوی رفته و از رهنمودهای او استفاده کردم. تاسف می‌خورم جامعه نمی تواند از حضور این دو استفاده کند!!!

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه مخالف آمدن روسای جمهور سابق هستم در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا شما حاضر هستید برای حضور خاتمی در انتخابات تلاش کنید و آیا تاکنون هیچ تلاشی کرده اید گفت: فکر می کنم این سئوال را با عملکردم جواب داده‌ام. من به شخصه مخالف آمدن روسای جمهور سابق هستم. در سال 88 نیز نشان دادیم. در ابتدا بنا بود من کاندیدای اصلاح طلبان باشم اما بعد از آمدن خاتمی من بلافاصله کنار کشیدم و رئیس ستاد انتخاباتی اش شدم.

الان خاتمی اگر تصمیم بگیرد در انتخابات حضور یابد با توجه به قول و قراری که گذاشته ایم امکانات و ستادم را در اختیار خاتمی می گذارم. محمدرضا عارف در پاسخ به این سئوال که نظر شخصی شما در خصوص حبس خانگی موسوی و کروبی چیست، گفته: نظر من این است هر دوی این دو بزرگواران را از بزرگان انقلاب می دانم. کروبی از یاران نزدیک امام بود و مهندس موسوی نخست وزیر 8 سال جنگ بود. من در دوران معاون اولی‌ام بارها نزد مهندس موسوی رفته و از رهنمودهای او استفاده کردم. تاسف می‌خورم جامعه نمی تواند از حضور این دو استفاده کند. امیدوارم با توجه به نامگذاری امسال این مسئله حل شود.