با بازخوانی فرمایشات رهبر معظم انقلاب از ابتدای زعامت معظم له، موارد متعددی از دستورات و فرمایشات ایشان به چشم می خورد که با نگاه خوش بینانه می توان گفت که از آن ها غفلت شده است . بحث فساد اقتصادی ،حواشی و مضرات آن که باعث دلسردی مردم و سواستفاده دشمنان شده و مبارزه با آن خواسته همیشگی رهبری بوده، سنگ محکی برای دولت های گذشته و دولت کنونی است .

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ موضوع فساد اقتصادی و مبارزه با آن که بارها توسط رهبرانقلاب مطرح شده است،سنگ محکی برای آزمودن عملکرد قوای سه گانه و علی الخصوص دوره های مختلف مدیریت در قوه مجریه است . با روی کار آمدن هر دولت شعارهای مبارزه با فساد به کرات مطرح می شود اما با گذشت زمان علی رغم میل تمامی دولت ها به مبارزه با فساد و تاکیدهای چندباره رهبرانقلاب متاسفانه عزم و اراده ای مبنی بر مقابله جدی و سازمان یافته با این موضوع مهم دیده نمی شود که این موضوع بیش ار هر چیر باعث سوءاستفاده دشمنان و دلگیری مردم انقلابی کشورمان شده و حل این مشکل رویکرد انقلابی و همکاری جدی قوای سه گانه را طلب می کند .

مرور مجدد آخرین تذکر امام خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالي) که در دیدار با کارگران در تاریخ ۱۳۹۴/۲/۹ خطاب به مسئولین اجرایی صورت پذیرفت گوشزدی است برای مخاطبین:

"«حرف زدن درباره‌ی فساد فایده‌ای ندارد. با دزد دزد گفتن، دزد از دزدی دست برنمی‌دارد.» این عبارت مربوط به بیانات   است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیش از این نیز بارها با اشاره به فرمان هشت ماده‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی که در سال ۱۳۸۰ به سران قوا ابلاغ شده است، از مسئولین اقدام عملی در این زمینه را مطالبه کرده‌اند. در این اینفوگرافیک سرفصل‌های این فرمان هشت ماده‌ای مرور شده است."

براي مشاهده عکس فوق در سايز بزرگ(با حجم 1 مگابایت)، اينجا يا بر روي آن کليک نماييد

"Our President, analytical news site"