خبرگزاری رویترز (Reuters) با حیله گری از زبان رهبر معظم انقلاب نوشته است: «ما با آمریکا به دلایل مشخص مذاکره کردیم. آمریکایی ها در مذاکرات خوب عمل کردند، اما ما نه و اجازه مذاکره با آمریکایی ها در مسائل دیگر را نمی دهیم.»(!) روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (JPost) هم این خبر را با خوشحالی بازنشر داده است!رسانه های انگلیسی زبان به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم -۱۳۹۴/۰۶/۱۸- واکنش نشان دادند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ شاید عجیب ترین این موضع گیری ها تحریف ناشیانه سخنان مقام معظم رهبری توسط "خبرگزاری رویترز" بود که با استقبال "جروزالم پست" نیز مواجه شد.

رویترز (Reuters) با حیله گری از زبان رهبر معظم انقلاب نوشته است: «ما با آمریکا به دلایل مشخص مذاکره کردیم. آمریکایی ها در مذاکرات خوب عمل کردند، اما ما نه و اجازه مذاکره با آمریکایی ها در مسائل دیگر را نمی دهیم.» (!)
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (JPost) هم این خبر را با خوشحالی بازنشر داده است!
رویترز همچنین نوشته است: «این سخنان که "تهران بعد از توافق هسته ای در هیچ موضوعی با آمریکا مذاکره نمی کند" به نظر، در تعارض با سخنان رئیس جمهور ایران حسن روحانی است که گفته بود جمهوری اسلامی آماده مذاکره با آمریکا درباره راه حل سوریه است.»
صدای آمریکای انگلیسی (VOA) نیز بیانات رهبری را "پاسخ احتمالی به اظهارات روحانی" دانسته است.
سی ان ان نیز (CNN) نوشت: «ظاهراً توافق هسته ای ایران نشانه آغاز عصر جدیدی در بهبود روابط تهران و واشنگتن نیست.»
روزنامه صهیونیستی هاآرتص (Haaretz) پس از مخابره "دشمنی آشکار آمریکا در قبال ایران در کلام رهبر ایران" نوشت: «[آیت الله] خامنه ای حملات خود بر آمریکا را با کلماتی حتی قدرتمندتر ادامه داد و گفت: آمریکایی ها مذاکرات با ایران را به عنوان ابزاری برای نفوذ به ایران و تحمیل اراده خود می خواهند.»
همچنین در همین راستا نشریه امریکایی تایم (Time) نوشت: «ایران حملات خود علیه آمریکا و اسرائیل را برخلاف توافق هسته ای از سر گرفت».

تایم تأکید کرده است: «[از نگاه رهبر ایران] آمریکا هنوز هم شیطان بزرگ است.»
تایم همچنین تصریح کرده است: «به نظر می رسد در گروه های حاکم بر ایران بین کسانی که خواهان رابطه نزدیک تری با غرب هستند، و کسانی که می خواهند با غرب دشمن بمانند، دودستگی ایجاد شده است. بیانات [آیت الله] خامنه ای می تواند با هدف آرام کردن تنش ها در خانه به جای شعله ورکردن تنش های خارجی طراحی شده باشد.»
خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) نیز در این رابطه نوشت: «بیانات آیت الله علی خامنه ای بر بی اعتمادی طولانی مدت وی به آمریکا و دشمنی با اسرائیل تأکید داشت و رهبر ایران پیش بینی کرد اسرائیل تا 25 سال دیگر وجود خارجی نخواهد داشت.»
آسوشتدپرس همچنین نوشته است: «آخرین اظهارات [آیت الله] خامنه ای برای اوباما تبعاتی خواهد داشت و احتمالاً از سوی منتقدان توافق به عنوان مدرکی دال بر غیرقابل اعتماد بودن ایران استفاده خواهد شد.
همچنین به نظر می رسد این بیانات هرگونه امید به سازش گسترده تر میان واشنگتن و تهران یا همکاری های آینده مثلاً در جنگ با داعش را باطل کرده باشد».
پایگاه خبری بلومبرگ (Bloomberg) نیز نوشته است: «رهبر عالی آیت الله علی خامنه ای برای مقابله با حدس و گمان ها درباره این که توافق نشانه ای بر آغاز عصر روابط بهتر با آمریکا و تغییر در سیاست خارجیکشورش است، این اظهارات را بیان کرده است.»


بلومبرگ از زبان تحلیلگران می نویسد: «با وجود حمایت رهبر ایران از مذاکره کنندگان ایرانی، بیانات او حامیان محافظه کارش را که از سیاست خارجی روحانی ناراحتند هدف قرار داده است.»
 شمار دیگری از پایگاه های اطلاع رسانی و رسانه های جهان نیز امروز به انعکاس اخبار سخنان مقام معظم رهبری پرداختند.(+)

"Our President, analytical news site"