ایران و امریکا در کشتی یک زمینه مشترکی پیدا کرده اند تا اجازه ندهند کشتی از فهرست مسابقات المپیک حذف شود.

بعد از پیروزی پر ابهت تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی کشتی تهران ، ایرانیان در سراسر کشور به جشن و سرور پرداختند.
به گزارش سرویس بین الملل ایران به نقل از واشنگتن پست، علیرغم کشمکش سخت در مسابقات کشتی گیران ایران و امریکا ، روحیه ورزشی در تمام طول مسابقه حاکم بود. تم کاری این هفته ، به عوض سیاست ، اتفاق نظر مشترک دو کشور بر هدف حفظ مسابقات کشتی دربازیهای المپیک بود.
تیم امریکا در این تورنمنت در جایگاه سوم قرار گرفت ، و ایران در فینال با غلبه بر روسیه در رقابت کشتی آزاد به مدال طلا دست یافت.
هنگامیکه که پس از برد چهارم مشخص شد پیروزی ایران تضمین است رئیس جمهور احمدی نژاد و گروهی از همراهانش در استادیوم حضور پیدا کردند.
بعد از تبریکات و اهدا جوایز به اعضای تیم کشور خودش (همراه با پرداخت 8 هزار دلار به هر نفر) ، او به سمت تیم امریکا رفت تا به آنها تبریک گفته و در مقابل دوربین عکاسان قرار بگیرد.
برخی از ایرانیان که خیلی هیجان زده بودند و به این پیروزی افتخار می کردند از این فرصت استفاده بردند تا نکاتی را یادآور شوند.
محسن ، 26 ساله کارمند یک شرکت ، با خم کردن بازوی مشت کرده خود به شوخی گفت "شما فکر میکنید اگر ما را تحریم کنید ما می بازیم؟ باید بگم : تحریم روی ما اثر ندارد!"
این واقعه یکی از معدود مواردی بود که پرچم امریکا در ایران به نمایش در می آمد بدون اینکه زیر پا گذاشته شود.
به گزارش آسوشیتدپرس از این رویداد - در نمایشی از حسن نیت احمدی نژاد روز جمعه با برخی اعضای تیم کشتی آزاد امریکا که در مقام سوم قهرمانی جای گرفته بودند دست داد.
ایران و امریکا در کشتی یک زمینه مشترکی پیدا کرده اند تا تلاش نموده اجازه ندهند کشتی از فهرست مسابقات المپیک حذف شود.
ایران مسابقات قهرمانی کشتی آزاد را پس از غلبه 6 بر 1 بر روسیه برنده شد و در مقام نخست ایستاد. امریکا هم با غلبه بر بلاروس به مقام سومی این مسابقات دست یافت.
احمدی نژاد در مراسم اعطای جوایز حضور یافت ، با بعضی از اعضای تیم امریکا دست داد و برای عکاسان این فرصت فراهم آمد که از این حضور و ملاقات عکس بگیرند.
شبکه ورزشی ایران بخشی از این مراسم را پخش کرد.
کشتی پس از اعلام کمیته المپیک برای حذف کشتی از مسابقات المپیک 2020 به عامل وحدت بخشی میان دو طرف مبدل شده است. این تصمیم هدف مشترکی را برای ایران و امریکا پیش آورده است. دو کشور ، هر دو از کشورهای صاحب نام در کشتی ، از زمان انقلاب ایران در سال 1357 و ماجرای سفارت امریکا تاکنون با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند.
ایران جام جهانی را با پیروزی در دور نهائی حسن رحیمی ، مسعود اسماعیل پور ، صادق گودرزی ، احسان لشکری ، حامد تاتاری و کمیل قاسمی بدست آورد. آلن گوگایف تنها برنده روسی در این مسابقات بود.
روز چهارشنبه تیم روسیه توانسته بود در مسابقات کشتی فرنگی قهرمان شود. ایران در آن مسابقات دوم و ترکیه سوم شد.