بیانات مهم رهبر فرزانه انقلاب در خصوص حوادث یمن و مذاکرات هسته ای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ رسانه‌های جهان سخنان روز پنجشنبه امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با مداحان اهل‌بیت(ع) را بازتاب گسترده‌ای دادند.
بی‌بی‌سی به نقل از رهبر انقلاب نوشت:‌ من هرگز درباره مذاکره با آمریکا خوشبین نبوده‌ام. در حالی که خوشبین نیستم با این مذاکرات خاص موافق بوده‌ام و از مذاکره کنندگان حمایت می‌کنم.
به گزارش بی‌بی‌سی رهبر معظم ایران اظهار داشت: تنها توافقی را که فوراً همه تحریم‌های اقتصادی را در روز اجرای توافق لغو کند امضا خواهیم کرد.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران با تأکید بر اینکه کشورش به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیست، گفت صنعت هسته‌ای برای توسعه این کشور یک ضرورت است.
رهبر معظم ایران گفت: صنعت هسته‌ای برای تولید انرژی، شیرین سازی آب، تولیدات دارویی، کشاورزی و دیگر حوزه‌ها یک ضرورت است.
خبرگزاری رویترز گزارش داد رهبر معظم ایران، آیت الله خامنه‌ای روز پنج‌شنبه درباره نتیجه اخیر مذاکرات هسته‌ای در لوزان سوئیس و بیانیه مشترک گفت نه مخالف آن است و نه موافق.
به گزارش رویترز همچنین رهبر معظم ایران خواستار لغو فوری تحریم‌ها پس از انعقاد توافق نهایی شد.
شبکه خبری یورونیوز نیز در پایگاه اینترنتی خود به سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخت و نوشت که رهبر معظم ایران در خصوص نبودن هیچ‌گونه ضمانتی در توافق نهایی هشدار داد.
پایگاه اینترنتی رادیو ملی آمریکا نیز به بازتاب سخنان مهم امام خامنه‌ای پرداخت و نوشت ایران خواستار برداشته شدن تمام تحریم‌هاست.
پایگاه خبری العهد با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب، تیتر "امام خامنه‌ای: سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد" برای خود برگزید.
این پایگاه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره یمن اشاره کرد و به نقل از ایشان نوشت: سعودی‌ها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند.
العهد به سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته‌ای پرداخت و نوشت: امام خامنه‌ای تأکید کردند که هنوز جایی برای موضع‌گیری وجود ندارد، همه چیز به جزئیات بستگی دارد.
پایگاه شبکه تلویزیونی المنار لبنان نیز سخنان رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در ارتباط با تجاوز نظامی دولت سعودی علیه یمن را بازتاب داد و عنوان "امام خامنه‌ای اقدامات سعودی در یمن را مشابه جنایت صهیونیست‌ها در غزه خواندند" را برگزید.
این پایگاه افزود: امام خامنه‌ای تأکید کردند که سعودی‌ها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند و کشتن کودکان، تخریب خانه‌ها و نابود کردن زیربناها و ثروت‌های ملی یک کشور، جنایتی بزرگ است. سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.
پایگاه خبری شبکه سعودی العربیه نیز سخنان مقام معظم رهبری درباره اداره امور سعودی توسط چند جوان را انتخاب کرد و به‌نقل از رهبر معظم انقلاب در اشاره به تجاوز ارتش سعودی به یمن نوشت: سعودی‌ها زیان خواهند دید و هرگز پیروز نخواهند شد.
پایگاه العربیه افزود: رهبر ایران گفت: ما با سعودی‌ها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می‌گفتیم که آنها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند، اما چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند، که این کار قطعاً به‌ضررشان تمام خواهد شد.
شبکه تلویزیونی الجزیره نیز سخنان مقام معظم رهبری درباره یمن را بازنشر داد و نوشت: رهبر ایران حمله در چارچوب عملیات طوفان قاطعیت را "جنایتی بزرگ" توصیف کردند.
به‌نوشته الجزیره، رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که عربستان از این جنگ پیروز بیرون نخواهد آمد و این حرکت در منطقه قابل قبول نیست.(+)

"Our President, analytical news site"