نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درهمایش بصیرتی فرهنگی کانون بسیج اساتید دانشگاه شهیدچمران اهواز که امروز برگزار شد گفت: درمورد توافق‌نامه اخیر دو دیدگاه وجود دارد یکی دیدگاه حزبی و جناحی است و دیگری مخالفان و موافقان منطقی . نباید نگاه سیاسی داشت […]

 

حجت الاسلام نبویان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درهمایش بصیرتی فرهنگی کانون بسیج اساتید دانشگاه شهیدچمران اهواز که امروز برگزار شد گفت: درمورد توافق‌نامه اخیر دو دیدگاه وجود دارد یکی دیدگاه حزبی و جناحی است و دیگری مخالفان و موافقان منطقی . نباید نگاه سیاسی داشت و ما در اینجا که محیط دانشگاه است قصد داریم به صورت علمی و منطقی صحبت کنیم.

وی با اشاره به سخن بعضی ها که می‌گویند انرژی هسته ای چه فایده ای دارد؛ موارد متعدد کاربرد انرژی هسته ای در پزشکی، صنعت، علوم دامی و کشاورزی ، صنعت نفت ، مدیریت منابع آب و کاربرد نظامی صلح آمیز مثل مین یابی را برشمرد و گفت: چندی پیش سفری به سیستان و بلوچستان داشتم، رئیس دانشگاهی می گفت ما در دانشگاه خودمان آب شیرین‌مان را خودمان با فناوری هسته ای تولید می کنیم.

وی در ادامه به تاریخ هسته ای شدن ایران پرداخت وگفت: اولین قرارداد هسته ای در سال ۱۳۳۵ با آمریکا بسته شد. راکتور تحقیقاتی تهران در فاصله ۴۶-۱۳۴۰ با ظرفیت ۵ مگاوات ساخته شد نکته جالب توجه اینجاست که سوخت آن با غنای ۹۳ درصد بوده است و آنموقع اورانیم ۹۳ درصدی برایشان تهدید نبود و الان ( بعد از انقلاب ) به ۲۰درصدهم راضی نیستند. قبل از انقلاب آلمان، فرانسه ، کانادا، هند، استرالیا و انگلیس با ایران قرارداد هسته ای داشتند.

او ادامه داد: بعضی ها باور ندارنند که خدا قویتر از آمریکا است . مگرما در جنگ ۸ ساله تحمیلی با دست خالی مقابل صدام که از حمایت غرب و شرق برخودار بود پیروز نشدیم. صدام به آمریکا و غربیها اعتماد کرد ولی سرانجام او چه شد. ما که به آمریکا اعتماد نکردیم پیروزشدیم و کلام قرآنی«لینصرن الله من ینصره » تحقق پیدا کرد. چرا بعضی ها باور ندارنند ؛ آیا ما می خواهیم با چنین آمریکایی رابطه برقرار کنیم.

وی در ادامه برنامه با اشاره به مطالعات و بررسی های بسیار خود در مورد توافق نامه شروع به قرائت متن توافقنامه کرد و اشکالات آنرا تبیین کرد.

ما چندین بار به صدا و سیما برای حضور در تلویزیون نامه فرستادیم ولی جواب ندادنند. بنده به آقای عراقچی گفتم که شما که در تلوبزون برو و بیا داری فقط متن توافق را بخوان که اینکار را هم نکردند.

وی درادامه در پاسخ به سوالی که خواستار توضیح در مورد شکایت از ایشان شده بود گفت: آنها می گفتند در ۸ سال گذشته فضای دانشگاه امنیتی بود و کسی جرات نداشت حرفی بزند و اکنون فضا باز شده است. در همین دانشگاه کسانی که در فتنه ۸۸ بودند اکنون سرپرست دانشگاه شده اند. یک دروغگو، یک خائن که دروغ بزرگ ۲۴ میلیون رای موسوی را به نظام نسبت داده بود اکنون معاون وزیر علوم شده است. از بنده به واسطه همین انتقادات مستقیما توسط دبیر شورای عالی امنیت ملی به جرم اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رئیس جمهور شکایت شده است. من یک نماینده مجلس هستم طبق اصل ۸۶ قانون اساسی نماینده مجلس می تواند در مورد تمام مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کند. در متن شکایتی که برایم فرستاده بودند جمله بنده که گفتم «آقای روحانی، شما زبان ۲ سانتی آمریکا را ۱۰ سانت کردید» توهین به رئیس جمهور تلقی شده است.