با تلاش شبانه‌روزی و اشراف کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، یک جاسوس رژیم صهیونیستی دستگیر شد.

به گزارش خدمت؛ دادخدا سالاری رئیس دادگاه انقلاب کرمان با اشاره به اشراف اطلاعاتی دستگاه اطلاعاتی کشور از دستگیری یک جاسوس رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گفته وی این فرد که در پوشش کسب و کار تجارت در کشورهای جنوب شرق آسیا فعالیت می کرده است، قصد جمع آوری اطلاعات از معادن کرمان و جاسوس از حوزه اقتصادی داشت.

سالاری با بیان این که فرد دستگیر شده آگاهانه قصد جاسوسی به نفع دشمن صهیونیستی را داشته است، عنوان داشت: این جاسوس در آخرین سفر خود تحت عنوان گردشگر به کشور تایلند می رود تا یک‌سری اطلاعات کشور به یک افسر اطلاعاتی سفارت رژیم صهیونیستی در تایلند تحویل دهد.

وی ادامه داد: این فرد در مرتبه دوم قصد داشته با جمع‌آوری یک‌سری اطلاعات اقتصادی، جغرافیایی و حتی اطلاعات از حوزه معادن استان کرمان، این اطلاعات را برای رابط خود ارسال کند که در این امر ناموفق بوده و دستگیر شده است.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان خاطرنشان کرد: فرد دستگیر شده به زودی محاکمه و به سزای عمل خود می‌رسد.

سالاری با تاکید بر اینکه افشا و انتقال هرگونه اطلاعات به افراد خارجی و سایر افراد در دیگر کشورها آغاز یک خطای محرز است، اعلام کرد: هم‌وطنانی که قصد سفر به خارج از کشور دارند باید مدنظر داشته باشند که شاید در تور اطلاعاتی سرویس های جاسوسی بیگانه قرار بگیرند و به اجبار و یا ناخواسته به دشمن کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: در یک نگاه شاید اطلاعاتی که منتقل می‌شود برای خود فرد فریب خورده چندان دارای اهمیت نباشد، اما همین اطلاعات ساده و پیش پا افتاده برای یک افسر اطلاعاتی دشمن حکم اطلاعات کاربردی و ارزشمند را داشته باشد.

رئیس دادگاه انقلاب کرمان در پایان تاکید کرد: هیچ اقدام ضد امنیتی از چشم تیزبین ماموران اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان (ع) دور نمی‌ماند و هر کس به هر نحوی قصد همکاری با دشمنان نظام اسلامی را داشته باشد، شناسایی و دستگیر می‌شود.