خواص دو دسته هستند؛ عده ای از آنها مردود شده اند و بد امتحان پس داده اند. همانطور كه اصحاب پیامبر(ص) بعد از ایشان در مورد ولایت علی(ع) مردود شدند.

اصولگرایی مهم ترین معیار حرکت در خط امام(ره)

حجت الاسلام و المسلمین جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت وگو با ندای انقلاب، اصولگرایی را مهمترین معیاری مناسب برای حركت در خط امام(ره) دانست و گفت: اصلاح طلبها به كشور خیانت كردند، به دشمن خط دادند و منفور ملت هستند.
وی درباره نقش خواص در شناخت خط امام(ره) تصریح كرد: خواص دو دسته هستند؛ عده ای از آنها مردود شده اند و بد امتحان پس داده اند. همانطور كه اصحاب پیامبر(ص) بعد از ایشان در مورد ولایت علی(ع) مردود شدند، برخی از یاران امام(ره) نیز بعد از ارتحال ایشان در زمان مقام معظم رهبری رفوزه شدند.
این عضو جامعه روحانیت مبارز اضافه كرد: اینكه برخی خواص خود را معیار شناخت خط امام میداند، امری طبیعی است؛ چراكه معاویه و یزید هم میگفتند ما مسلمان هستیم و امام حسین(ع) از دین پیامبر(ص) خارج شده است. این تكرار تاریخ برای انقلاب ما بسیار مفید بود.

خاستگاه برادران انصاری بررسی شود
وی یادآور شد: مجمع روحانیون مبارز از آرمان امام جدا شدند و دنبال حزب شیطان كه همان مشاركت است، رفتند، الان هم جماران و حرم امام(ره) دست آنهاست، خود را خط امامی میدانند در حالی كه ملت اینها را قبول ندارد.
شجونی تأكید كرد: شاخصهای خط امام روشن است و این تفاسیر از سوی برخی صرفا برای منافع حزبی و شخصی است.
این عضو جامعه روحانیت مبارز با تأكید بر ضرورت پاكسازی مؤسسه تنظم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) گفت: برادران انصاری باید از این مؤسسه حذف شوند و خاستگاه آنها مورد بررسی قرار گیرد این مؤسسه دكانی برای كسب منفعت برای این برادران شده است.

برخی در مجمع تشخیص سردار عقب‌نشینی هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر شجونی عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با ندای انقلاب، در پاسخ به پرسشی درباره عملكرد مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام كه ریاست آن برعهده حجت‌الاسلام حسن روحانی است، گفت: شخص آقای روحانی بعد از انتخابات دیگر در جلسات مجمع روحانیت مبارز شركت نمی‌كندو ما هم دسترسی به ایشان نداریم.
وی افزود: ما از مجمع تشیخص دل خوشی نداریم و برخی از آ‌نها سردار عقب‌نشینی ،ما هرجای ایران كه می‌رویم مردم درباره هاشمی و سكوت وی از ما سوال می کنند.
شجونی تصریح كرد: الان نمایندگان مجلس و مردم می‌خواهند موضع آقای هاشمی را در برابر فتنه‌گران بدانند، در حالی كه وی همچنان سكوت كرده است. البته اخیر شنیده‌ام كه باز هم تأكید كرده كه مواضع من همان مواضع نماز جمعه است.
عضو جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: وقتی انتخابات به این خوبی انجام شده، و مقام معظم رهبری به عنوان فصل‌الخطاب تكلیف را روشن كردند، آقای هاشمی نباید بگوید عده‌ای تردید دارندو باید اعتمادسازی شود؛ آنهم كسی كه خود درمركز قانون‌گذاری و رأس امور اجرایی بوده است.

چرایی عدم حضور روحانی و ناطق نوری درجلسات جامعه روحانیت
وی درباره علت عدم حضور حسن روحانی در جلسات جامعه روحانیت گفت: دلیل آن را نمی‌دانم. آقای ناطق نوری و روحانی در جلسات حضور نمی‌یابند و هیچ‌كس هم علت آن را نمی‌داند، فقط اخیرا گفته شد كه اقای ابراهیمی از ناطق‌نوری خواسته كه بیاید و وی گفته كه نمی آید.