یک مادری از دنیا رفت، چه کردید، چقدر بزرگواری کردید، چقدر لطف کردید، چطور می شود که خلیفه الله، تجلی اسماء الهی که مجرای فیض الهی است، حیات و روزی انسان ها از طریق اوست، اینطور تنها می ماند و در شب حتی نمی توانند گریه کنند. به چه کسی باید بگوییم این مصیبت را، به کجا باید شکایت ببریم؟ ای خدا، ای خدا دل های بشریت پر است، آن یگانه حقیقی را که غم را از دل ها پاک می کند برسان.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دکتر احمدی نژاد به دعوت جمعی از مردم انقلابی قم برای حضور در مراسم ترحیم مادر بزرگوارش، راهی قم شده است. مردم یک ساعت پیش از آغاز مراسم در مسجد دو طفلان قم حضور پیدا کردند. دکتر احمدی نژاد نیز 40 دقیقه قبل از آغاز مراسم در مسجد حضور پیدا کرد که موجب غافلگیری مردم شد. هم اکنون خیابان های اطراف مسجد دو طفلان مملو از جمعیت است و عبور و مرور به سختی انجام می شود. مردم با سر دادن شعارهایی چون "صل علی محمد، یاور رهبر آمد" و "شعار هرچی مرده، احمدی بر می گرده"، "ابوالفضل علمدار (ع)، احمدی را نگهدار" و "احمدی دلاور، پیرو خط رهبر" خواستار سخنرانی دکتر احمدی نژاد شدند.
 متن سخنرانی دکتر احمدی نژاد در مسجد دو طفلان مسلم (ع) قم به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
من می خواهم کوتاه عرض تشکر کنم از همه شما عزیزان. خب می دانید همه تان، غم مادر غم سنگینی است وانسان اگر 100 سالش هم بشود بازهم رابطه اش با مادر یک رابطه استثنایی و ویژه است. مادر مادری می کند و فرزند 100 ساله باز هم برای مادرش بچگی. این رابطه ویژه ای است که خدای متعال قرار داده است و مجرای انتشار لطف الهی و محبت و مهرورزی و ان شالله ایمان به خدای یگانه و عشق به پیامبر عزیز حضرت محمد مصطفی (ص) و اهل بیت طاهرینش است.

خدا رحمت کند همه رفتگان شما را. بزرگواری کردید شما مردم از سراسر ایران حضور گیدا کردید در مراسم تشییع، در مراسم سوم، در مراسم هفتم، در تبریز، در قم خانواده ما را مورد لطف قرار دادید و تسلی دادید. اما خدا شاهد است که هر لحظه این مراسم ها و هر گاه که در چنین مراسمی در هر جای ایران شرکت می کنم از ته دل و اعماق وجودم می گویم دل ها بسوزد برای حضرت زهرا سلام الله علیها. بسوزد برای امیرالمومنین(ع)، بسوزد برای ائمه ما. یک مادری از دنیا رفت، چه کردید، چقدر بزرگواری کردید، چقدر لطف کردید، چطور می شود که خلیفه الله، تجلی اسماء الهی که مجرای فیض الهی است، حیات و روزی انسان ها از طریق اوست، اینطور تنها می ماند و در شب حتی نمی توانند گریه کنند. به چه کسی باید بگوییم این مصیبت را، به کجا باید شکایت ببریم؟ ای خدا، ای خدا دل های بشریت پر است، آن یگانه حقیقی را که غم را از دل ها پاک می کند برسان.

من از همه شما تشکر می کنم. از همه بویژه و اختصاصا از رهبری عزیزمان که بزرگواری کردند، لطف کردند با پیام رسا و بلندشان موجب آرامش کل خانواده شدند، صمیمانه تشکر می کنم. اقشار گوناگون، کارگران، کشاورزان، صنعت گران، کسبه، بازاریان، دانشگاهیان، علما، مراجع عزیز، سیاسیون و سیاستمداران، مسئولین کشور از همه صمیمانه تشکر می کنم. در تبریز و در قم دوستان عزیزی بزرگواری کرده و همان روز نخست دعوت کردند و گفتند که می‌خواهند مراسم بزرگداشتی برگزار کنند، ما با خانواده مشورت کردیم و از خواست افراد اطاعت کردیم؛ در سراسر کشور در شهرها و شهرستان برخی مراسم برگزار کردند و بنده دست همه آنها را می‌بوسم. بسیاری نیز اصرار دارند که ما حضور پیدا کنیم و مراسمی را بگیریم، بنده از همه تشکر و خواهش می‌کنم دیگر مراسمی را برگزار نکنند ما نیز امکان شرکت نداریم، ممکن است برخی به گونه دیگری تلقی کنند، اینجا یک مراسم ترحیم است که بر اساس رسم برای رفته گان برگزار می‌کنیم.
والله و بالله فرهنگ اسلامی و فرهنگ آسمانی با این چیزهایی که بعضی ها الان در آن می دمند متفاوت است. انسان ها باید انسانیت کنند، انسانی زندگی کنند. یکی از ویژگی های زندگی انسانی احترام به بزرگتر است. اگر احترام در جامعه از بین برود چیزی باقی نمی ماند. اشکالی دارد انسان دست پدرش را ببوسد؟ اشکالی دارد انسان دست مادرش را ببوسد؟ انسان باید پای مادرش را ببوسد، به خدا کسر شان نیست. کسر شان آن است که انسان جلوی بعضی ها که نباید تعظیم کند، تعظیم کند. پای مادرمان را با افتخار می بوسیم، به خصوص ما ملت ایران که مادرانمان پیرو حضرت زهرای اطهرند، با عشق پیامبر و آل پیامبر شیر می دهند به بچه هایشان، مهر امام حسین (ع) و یاران امام حسین (ع) را در جان ما می چکانند، چه چیز از این بالاتر. دستشان را ببوسیم، پایشان را ببوسیم، اطاعت کنیم، این جامعه را حفظ می کند. این نگه می دارد ارکان اجتماع را. و از این قبیل، رعایت حقوق، محبت به همه، احترام به همه، دوست داشتن همه، خواستن خوبی ها برای همه و نخواستن بدی ها برای هیچکس، این مارا حفظ می کند.
من مجدد از همه شما تشکر کنم. اجازه بدهید دو سه تا دعا کنم. البته باید علما دعا کنند منتهی از بعضی زیر پایی ها هم شاید بعضی وقت ها دعا قبول بشود.ای خدای بزرگ، این ملت بزرگ، ملت عزیز ایران، دلداده ارزش های الهی، عاشق پیامبر (ص) و آل (ع)، این ملت را، رهبری عزیزمان را در پناه امام عصر (عج) سلامت و موید و منصور بدار. ای خدای بزرگ، همه ما را، همه ملت ایران را، همه 7 میلیارد جمعیت جهان را از عاشقان و یاران امام عصر (عج) قرار بده، ای خدای بزرگ آن جکومت جهانی آرزوی انسان ها و پیامبران و صلحا را هر چه زودتر در جهان مستقر بفرما. با حضور امام (عج) و جاری شدن عشق امام (عج) در دل ها همه زشتی ها را از قلب تک تک انسان ها پاک کن. نور هدایت را در همه قلب ها وارد کن. همه زیبایی ها و نور هدایت خودت را در قلب ها وارد کن. ای خدای بزرگ حزن و اندوه را زائل بفرما و همه زیبایی ها و خوبی ها را در جامعه بشری ساری و جاری بفرما. برای سلامتی رهبر عزیزمان و ملت بزرگ ایران سلامت بر محمد و آل محمد.

منبع