یکی از نوه‌های هاشمی رفسنجانی از سران گروه غیرقانونی موسوم به «نهضت آزادی» خواسته در حمایت از پدربزرگش بیانیه بدهند تا جنبش درخواست از هاشمی برای نجات کشور راه بیفتد. به گزارش فارس، یکی از نوه‌های اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرده است: «به دنبال انتقاد اخیر یکی از مسئولان کشور از آقای هاشمی رفسنجانی، اقدام‌هایی را شروع کرده‌ایم».

این عضو خانواده هاشمی گفته است: به برخی از روحانیون مدافع پدربزرگ گفته‌ایم که پیام‌هایی در حمایت از کل خانواده آقای هاشمی و محکوم کردن مخالفین خانواده صادر نمایند. وی همچنین ادامه داده است: به شماری از شخصیت‌های سیاسی پیرو بابابزرگ و گروه‌ها و احزاب وابسته به خانواده هاشمی نیز گفته‌ایم که همان حمایت‌ها را انجام دهند.
نوه هاشمی رفسنجانی اضافه کرده است: «به مسئولان نهضت آزادی هم که مرتباً برای بابابزرگ پیغام و پسغام می‌فرستند که این انتخابات (ریاست جمهوری یازدهم) آخرین فرصت برای همه مخالفین حاکمیت است و شما باید بیایید و ما همه جوره حمایت می‌کنیم و...، گفتیم که از این به بعد پیام علنی بدهند و بیانیه صادر کنند تا «جنبش درخواست از آقای هاشمی برای نجات کشور» راه بیفتد.
گفتنی است که تلاش برخی اعضای خاندان هاشمی برای ترغیب وی به حضور در انتخابات در حالی صورت می‌گیرد که همسر آقای هاشمی در آستانه انتخابات 88 در همراهی با جریان رسوایی فتنه، فرمان «ریختن مردم به خیابان‌ها» علیه جمهوری اسلامی را صادر کرده بود و در تازه‌ترین اظهاراتش گفته که در جمهوری اسلامی انتخاباتی وجود ندارد!