كوروش احمدي جاسوس سرسپرده سازمان سيا پس از سال‌ها فعاليت معاندانه عليه نظام توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگير و به دار مجازات آويخته شد.

همزمان با انتشار اخباري مبني بر اعدام دو نفر از جاسوسان وابسته به سازمان جاسوسي امريكا، وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعيه، جزئيات بيشتري از عمليات دستگيري و مجازات جاسوسان مرتبط با سرويس‌هاي جاسوسي امريكا را منتشر كرد.

وزارت اطلاعات در بيانيه خود آورده است:

«به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند که با تلاش‌های چندین ماهه و شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و با بهره‌گیری از همکاری مؤثر هموطنان گرانقدر و با اعمال گسترده‌ترین روشهای تخصصیِ ضد جاسوسی در داخل و خارج از کشور، نهایتاً دو تن از سرشبکه‌های جاسوسی متعلق به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا (سیا) و رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی (موساد) همراه با شبکه‌های عامل آنها شناسایی و با مساعدت به هنگام و همه جانبه مرجع محترم قضایی بازداشت شدند. در مرحلۀ بعدی با ادامه تحقیقات و دریافت سایر اطلاعات و اعترافات دقیق جاسوسان و تکمیل پرونده آنها در دادگاه‌های صالحه محاکمه و به جرم خیانت به کشور، محکوم به اعدام شده و سحرگاه امروز به سزای اعمال ننگین خود رسیدند.

دو جاسوس اعدام شده با سوء‌استفاده از دسترسی‌های مستقیم و غیرمستقیم خود به پاره‌ای اطلاعات مهم و طبقه بندی شدۀ کشور، مورد تطمیع سرویس‌های اطلاعاتی دشمن قرار گرفته بودند و اگرچه سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از اشراف بر روند خائنانه‌ انتقال اطلاعات کشور به بیگانگان، بطور نامحسوس وارد آن چرخه شده و به میزان قابل توجهی، اطلاعات هدایت شدۀ مورد نظر را به دشمنان ملت ایران تزریق نمودند، با این‌حال متأسفانه پیش از مقطع مورد بحث، دو جاسوس معدوم خیانتی نابخشودنی به کشور عزیز اسلامی روا داشته بودند.

شایان ذکر است که سرویس‌های اطلاعاتی حریف با تمرکز بر نقاط ضعف بارز برخی افراد سست عنصر و طمّاع و با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و پوشش‌هایی همچون دعوت به کنفرانس‌های بین المللی، منطقه‌ای، علمی، تخصصی، هم اندیشی و یا به بهانۀ کاریابی، نظرسنجی تلفنی، مصاحبه با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و ... ، چنان افرادی را به استخدام خود در آورده و در مسیر خیانت به کشور و هم میهنان خود قرار می‌دهند.

وزارت اطلاعات در این ایام مبارک، ضمن شکرگزاری خاضعانه به درگاه احدیت و با تشکر صمیمانه از احساس مسئولیت و همکاری بی شائبه و کارگشای مردمی در شناسایی جاسوسان وابسته به سرویس های اطلاعاتی دشمن، همچنان از هم‌میهنان عزیز و ارجمند تقاضای مساعدت به خادمانِ خاموش و جان بر کف خویش را دارد.

همچنین اعلام آمادگی می نماید تا معدود افرادی که به صورت آگاه یا ناآگاه و به هر شکلی احتمالاً در دام سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه قرارگرفته‌اند را راهنمایی و برای خروج از چنبرۀ دشمن، مساعدت نماید.

اطلاعات تکمیلی پیرامون سایر ابعاد پروندۀ فوق الذکر متعاقباً به استحضار ملت سرافراز ایران اسلامی خواهد رسید.»

 

كوروش احمدي؛ جاسوس سيا در ايران كيست؟
"كوروش احمدي" يا همان جاسوس ويژه سازمان سيا كه صبح امروز به دار مجازات آويخته شد، از ابتداي دهه 90 ميلادي همكاري خود را با اين سازمان اطلاعاتي و تروريستي آغاز كرد.

تلاش وي براي افشاي اطلاعات مهم نظامي و ارائه آنها به همپيمانان آمريكايي اش با هدف تثبيت موقعيت خود در اين سازمان جاسوسي بود از همين جهت او به عنوان يكي از جاسوسان مهم سيا شناخته شد.

احمدي پس از تثبيت موقعيت خود در سازمان سيا طي سفرهاي متعدد به ايران تلاش هاي گسترده اي جهت كسب اطلاعات محرمانه كشورمان براي آمريكا‌يي‌ها كرد و در همين شرايط نيز از جذب و به كارگيري نيروهاي مختلف براي خود نيز غافل نبود.

اين جاسوس سيا با تشكيل تيم جاسوسي و نفوذ در بخش‌هاي مختلف كشور فعاليت هاي معاندانه خود را ادامه مي‌داد و اقداماتي براي راه‌اندازي شبكه جاسوسي در كشور در خدمت به سيا داشت كه البته دوام چنداني نداشت.

با اوج گيري فعاليت‌هاي جاسوسي احمدي در كشورمان مسير تبادل اطلاعات و ارتباطي وي با اعضاي تيم جاسوسي اش شناسايي و اقدامات براندازانه وي ره گيري شد كه بالاخره با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات، اين جاسوس خودفروخته شناسايي و تيم معاند و سرسپرده به اربابان آمريكايي وي متلاشي شد.

پس از دستگيري جاسوس سيا در ايران، بازجويي‌ها از وي آغاز و احمدي به تمامي فعاليت‌هاي خود اعتراف كرد، شبكه گسترده جاسوسي وي شناسايي و ارتباط اين جاسوس با سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه رو شد.

كوروش احمدي پس از طي مراحل قانوني به اعدام محكوم و با تاييد ديوان عالي كشور سحرگاه امروز يكشنبه(29 ارديبهشت ماه) به دار مجازات آويخته شد.