شاید این واقعیت که آیت الله خامنه ای مایل به سپردن مجدد قوه مجریه به تیم آقای احمدی نژاد نبوده، لزوما به معنی مخالفت وی با به کار گیری این تیم در سطحی دیگر نباشد. مثلا، به منظور ایجاد فشار بر دولتمردان جدیدی که متهم به کوتاه آمدن بیش از حد در مقابل غرب و آمریکا شده اند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، بی بی سی فارسی با انتشار تحلیلی تحت عنوان “بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاست ایران؟” به قلم حسین باستانی، نسبت به حضور دکتر احمدی نژاد در مراسم عزاداری ایام فاطمیه در بیت رهبری و حضور رئیس جمهور سابق کشورمان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس واکنش نشان داد.

در این یادداشت آمده است: «در تصاویر منتشر شده در سایت آیت الله خامنه ای از مراسم فاطمیه در اقامتگاه رهبر، محمود احمدی نژاد با یک نفر فاصله، در کنار وی نشسته است. این جایگاهی است که در شرایط عادی، به مسئولان ارشد یا معتمدان رهبری اختصاص دارد. آقای احمدی نژاد زمانی رئیس جمهور بوده اما این سابقه به‌تنهایی، دلیل خوبی برای قرارگرفتنش در چنین جایگاهی نیست. به عنوان نمونه، بعید است کسی فکر کند که محمد خاتمی نیز، امکان نشستن در کنار آقای خامنه‌ای در جلوی دوربین عکاسان را داشته باشد.»

در ادامه این یاداشت آمده است: «انتشار این عکس ها با انتشار خبر سخنرانی محمود احمدی نژاد در مناطق عملیاتی جنگ ایران و عراق در شرق کارون همراه شد. یعنی، همان منطقه ای که آقای خامنه‌ای شش روز پیش، در آن حاضر شده و سخنرانی کرده بود. خبر سخنرانی آقای احمدی نژاد، توسط خبرگزاری بسیج منتشر شده و از آرزوی وی برای به اهتزاز درآمدن پرچم شهدا در بالای کاخ سفید حکایت دارد. رهبر جمهوری اسلامی، حتی در زمان اوج گیری اختلافات خود با محمود احمدی نژاد، به دفعات رویکرد سرسختانه او در مقابل غرب را مورد تمجید قرار داده است. او در مقابل، علی رغم حمایت کلی از سیاست خارجی حسن روحانی، موکدا نسبت به نتیجه رویکرد مداراجویانه دولتش ابراز نگرانی کرده است.»

در پایان این یادداشت آمده است: «غیرممکن نیست که حضور آقای احمدی نژاد در اقامتگاه رهبر ایران و منطقه عملیاتی شرق کارون، و پوشش خبری این اقدامات توسط سایت رهبری و خبرگزاری بسیج، تصادفی باشد. اما این اتفاقات، بیش از آن ممکن است از افزایش انگیزه رئیس جمهور سابق برای حضور در عرصه سیاست ایران حکایت کند. انگیزه ای که احتمال همراهی – یا حداقل عدم مخالفت – رهبر با آن، منتفی نیست.»

منبع:دولت بهار