مسئول دفتر و برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت، دیدار برادرش با یکی از محرکان اصلی اغتشاشات سال گذشته در جزیره کیش را تایید کرد.

 مسئول دفتر و برادر رئیس مجمع تشخیص مصلحت، ضمن تایید دیدار برادرش با یکی از محرکان اصلی اغتشاشات سال گذشته، همکاری هاشمی رفسنجانی با دستگاه قضایی برای بازگشت فرزندش را تکذیب کرد.

 

پس از آنکه منابع خبری از دیدار آقای هاشمی رفسنجانی با رئیس قوه قضاییه برای همکاری با این قوه به منظور بازگشت مهدی هاشمی و محاکمه وی خبر دادند، امروز محمد هاشمی گفت: "دیدار صادق لاریجانی با رئیس مجلس خبرگان برای بازگشت مهدی هاشمی کذب محض است."

 

مهدی هاشمی حدود 8 ماه پیش تهران را به مقصد لندن ترک کرد و باوجود هشدار دادستان کل کشور و تهران و درخواست بسیاری از مردم و نمایندگان مجلس برای بازگشت و پاسخگویی پسر دوم آقای هاشمی به اتهاماتش، او تاکنون توجهی به این درخواست ها نکرده است.

 

محمد هاشمی در ادامه، خبر دیدار برادرش با بهزاد نبوی، یکی از عوامل اصلی هدایت کننده ناآرامی های سال گذشته که هم اکنون زندانی است را تایید کرد و از دیدار این دو نفر در جزیر کیش خبر داد.

 

وی گفت: "رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایام نوروز در کیش بودند و در جریان این سفر با بسیاری افراد دیدار داشتند و آقای نبوی هم جزء این افراد بودند." البته محمد هاشمی از آنچه "بسیاری افراد" خواند، نام نبرد.

 

بهزاد نبوی از جمله اعضای سازمان مجاهدین انقلاب است که در جریان حوادث سال گذشته، به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و محاکمه شد و پس از تایید اتهام، به زندان رفت. وی در ایام نوروز به مرخصی رفته بود.

 

گفتنی است، چندی پیش هم برخی از رسانه ها از حضور جریانی نزدیک به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در کیش و تلاش آنان برای بازگشت بدون مانع مهدی هاشمی به کشور در ایام نوروز خبر داده بودند که با لو رفتن این موضوع، بازگشت پسر دوم آقای هاشمی به کشور نیز منتفی شد.

 

اما رئیس دفتر آقای هاشمی رفسنجانی در شرایطی دیدار برادرش با بهزاد نبوی را تایید کرده که چند روز پیش هم گفت که خبر "جواب رد آقای هاشمی به آقای کروبی" را تکذیب نمی کند.

 

هرچند دفتر شیخ اصلاحات مدعی شد که این خبر صحیح نیست اما او در گفت وگو با شبکه ایران، حاضر به تکذیب این خبر نشد.