یک هفته از امضای توافق هسته‌ای ایران با 1+5 میگذرد . در روزهای نخستین این توافق برخی از مردم خوشحال و برخی دیگر ناراحت از امضای این بیانیه. اما با گذشت روزها و برگزاری جلسات مناظره در صداوسیما کم کم این خوشحالی و ناراحتی مردم تبدیل به یک ابهام و نگرانی از وضع آینده می شود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ کشورهای اروپایی و رسانه های آنها خوشحال از توافق هسته‌ای و مسئولین دولتی نیز به تبع خوشحال از برچیده شدن تحریم ها تا شاید پول های بلوکه شده به ایران باز گردد و چرخ های اقتصادی کشور شروع به چرخیدن کند.
اما از سوی دیگر اسرائیل و رژیم های عربی ناراحت از این ماجرا ؛ نه بخاطر به رسمیت شناخته شدن حق غنی سازی در ایران بلکه بخاطر برطرف شدن مشکل هسته ای و حل تدریجی اختلافات با غرب.

 

روزنه 171 | دانلود فیلم

گروهی هم در ایران ناراحت از امضای این بیانیه ؛ چرا که بر این باورند این بیانیه یک عقب نشینی از داشته هایمان است.
اما با گذشت روزها و برگزاری جلسات مناظره در صداوسیما کم کم این خوشحالی و ناراحتی مردم تبدیل به یک ابهام و نگرانی از وضع آینده می شود. ابهامی که قرار است تا سه ماه در ذهن مردم باشد تا ببینند در توافق نهایی ایران با غرب ما چه میدهیم و چه میگیریم.
نباید انتظار داشت که ما در عین نداشتن هیچ انعطاف تمام تحریم‌ها و موانع غرب را از میان برداریم.
اما آنچه مهم است این است که تیم مذاکره کننده نباید به غرب اجازه دهد تا به هر آنچه که در ذهنش برای تسلط بر ایران است را در یک توافق بدست بیاورد و توافق راهی باشد بر نظارت بر تمامی مراکز هسته ای و غیر هسته ای در ایران به بهانه های واهی.

"Our President, analytical news site"