یکی از اندیشمندان شیعه مصر با اشاره به تشکیل ائتلاف صهیونیستی ـ وهابی علیه ایران تأکید کرد که خطبه‎های نماز جمعه وهابیت در تل‎آویو نوشته شده و در منابر عربی قرائت می‎شود.

sبه گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ احمد راسم النفیس از اندیشمندان شیعه مصر در مطلبی که در سایت وی منتشر شد از انتساب انقلاب در مناطق شیعه نشین به جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد و افزود: در حالی که فرقه زیدیه را پیش از این نزدیک به اهل تسنن توصیف می کردند، هم اکنون انقلاب زیدی ها در یمن را به ایران منتسب دانسته و ادعا می کنند که این فرقه از سوی ایران به شیعه دوازده امامی مبدل شده است.
وی با ابراز شگفتی از این سخنان، بیان داشت: آنان به گونه ای سخن می گویند که گویی هیچ انقلاب مردمی در یمن وجود ندارد و این سحر شرارت انگیز ایران است که همه منطقه را در تسخیر خود قرار داده و بر همین اساس است که ایران به زیدی ها می گوید شیعه شوید و شیعه می شوند، می گوید انقلاب کنید و انقلاب می کنند و می گوید خاموش شوید و خاموش می شوند.

توطئه دانستن انقلاب شیعیان و بهار عربی دانستن انقلاب اهل تسنن
النفیس ادامه داد: آنان چنین وانمود می کنند که اگر ایران نبود همه اعراب به ویژه مردم یمن در ناز و نعمت بودند، اگر همه یا اغلب انقلابیان شیعه باشند پس توطئه ای ایرانی رخ داده اما اگر انقلاب در لیبی یا سوریه به وقوع بپیوندد بهار عربی و بهار اول و بهار ثانی رخ داده است.
این اندیشمند شیعه با اشاره به سخنان نتانیاهو در کنگره آمریکا، تصریح کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز همان سخنان را تکرار کرد و مدعی شد که ایران 4 پایتخت عربی را تحت تصرف خود قرار داده است.
وی با مقایسه این نکته که کدام یک از این سخنان اصل و کدام یک کپی است، خاطر نشان ساخت: کاملا روشن است که سخنان نتانیاهو اصل و آنچه اعراب تکرار می کنند، کپی و تقلید از نخست وزیر رژیم صهیونیستی به شمار می آید.
النفیس تأکید کرد: مائیر داگان رییس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) نیز از سخنان نتانیاهو به شدت انتقاد کرده و اظهار داشت که رژیم صهیونیستی باید جنگ پشت پرده ای علیه ایران داشته و همپیمانان آن به اجرای نقشه های رژیم نظیر قتل دانشمندان هسته ای و فضاسازی علیه ایران مبنی بر تسلط بر جهان عرب بپردازد.

برخی رسانه‎های عربی از تل‎آویو خط می‎گیرند
وی افزود: رسانه ها چنین وانمود می کنند که ایران عامل مصائب کشورهای عربی است و به توطئه چینی علیه آنان می پردازد، این در حالی است که صهیونیست ها بر سراسر زندگی ما از رسانه های عربی تا فتواهای دینی تسلط یافته اند.
این اندیشمند شیعه درباره علت انتقاد رییس سابق موساد از نتانیاهو گفت: داگان می خواهد گفتمان خشونت طلب علیه ایران از سوی کشورهای عربی و اسلامی ادامه یابد. برخی کشورهای عربی نه تنها برنامه های رسانه ای خود را از تل آویو می گیرند بلکه خطبه های نماز جمعه را از این رژیم دریافت می کنند. خطبه اصلی در تل آویو نوشته و در منابر جمعه عربی قرائت می شود.
النفیس در پایان خاطر تصریح کرد: نتانیاهو در سخنرانی خود در کنگره آمریکا، همپیمانان عربی خود را رسوا ساخت و به جهانیان اعلام کرد که ائتلاف صهیو ـ وهابی، دشمنی با شیعه و ایران را از جنگ با رژیم صهیونیستی مقدم تر می شمارند چرا که دشمن دشمن، دوست به شمار می آید.(+)

"Our President, analytical news site"