مشخص نیست چه کسی مسئول برخورد با این اتفاق‌هاست و چرا با این پرده‌دری‌ها برخورد نمی‌شود؟ اینکه یک نفر فراری ضد انقلاب در سروده‌های خود رسماً به قرآن اهانت می‌کند، به بنیانگذار انقلاب جسارت کرده و رهبری را مورد توهین قرار می‌دهد، از فتنه حمایت کرده و... آیا برای اینکه از او در جمهوری اسلامی تقدیر نشود کافی نیست؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ چند ماه بعد از اینکه دعوت از یدالله رویایی برای شعرخوانی در جشنواره شعر فجر به علت هتاکی‌های این شاعر به اسلام، مقدسات، امام و رهبری پس گرفته شد، حال در جایزه‌ای موسوم به «جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران» از وی تقدیر بعمل آمده است.

اگرچه هشتمین جشنواره شعر فجر حاشیه‌های زیادی داشت اما بدون شک دعوت از یدالله روایی برای شعرخوانی در این جشنواره بعنوان میهمان ویژه حتماً یکی از مهمترین حاشیه‎‌ها بود.

نوزدهم اسفندماه سخنگوی هشتمین جشنواره شعر فجر از حضور رویایی در این جشنواره برای شعر خوانی خبر داد و با آب و تاب فراوان این خبر را اعلام نمود. با منتشر شدن این خبر، رسانه‌ها و چهره‌های سرشناس حوزه شعر به انتقاد شدید از جشنواره پرداختند و با آوردن گوشه‌ای از سروده‌های هتاکانه و وقیحانه این شاعر حضور او در جشنواره‌ای که به نام انقلاب است را غیر قابل قبول دانستند.

با بالاگرفتن اعتراضات مسئولان وزارت ارشاد این دعوت را از اصل کذب دانستند حال آنکه اولین بار سایت رسمی جشنواره این خبر را اعلام کرده بود. بعداً هم مشخص شد که مسئولان جشنواره بر اثر اعتراضات انجام شده و مشخص شدن میزان عناد رویایی با انقلاب و مقدسات مجبور به بازپس‌گیری دعوتشان شده‌اند.

اما حالا در جایزه‌ای موسوم به «جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران» از این شاعر هتاک بصورت ویژه تقدیر بعمل آمده و در باب شعر و جایگاه ادبی وی سخن گفته شده است.

اختتامیه هشتمین دوره «جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران» روز گذشته در حالی در مرکز ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران برگزار شد که در بخش تقدیر از شاعر پیشکسوت (یک عمر فعالیت شعری) با تقدیر از یدالله رویایی همراه بود و مجری برنامه به ارایه شناخت‌نامه‌ای از این شاعر پرداخت و جواد مجابی درباره رویایی و شعر حجم سخن گفت.

این اتفاق در حالی در یک مکان عمومی و تحت مالکیت بیت المال مسلمین رخ داده است که مرور شعرهای رویایی هیچ شکی در هتاکی‌های وقیحانه او نسبت به اسلام و انقلاب و امام و رهبری باقی نمی‌گذارد. او انقلاب 57 را دروغ می‌خواند، به امام و رهبری توهین می‌کند و بر فقاهت می‌تازد. (برای خواندن گوشه‌ای از این هتاکی‌ها اینجا کلیک کنید)

بنابراین مشخص نیست چه کسی مسئول برخورد با این اتفاق‌هاست و چرا با این پرده‌دری‌ها برخورد نمی‌شود؟ اینکه یک نفر فراری ضد انقلاب در سروده‌های خود رسماً به قرآن اهانت می‌کند، به بنیانگذار انقلاب جسارت کرده و رهبری را مورد توهین قرار می‌دهد، از فتنه حمایت کرده و... آیا برای اینکه از او در جمهوری اسلامی تقدیر نشود کافی نیست؟

به نظر می‌رسد علاوه بر دستگاه‌های مسئول که باید با تقدیرکنندگان از این فرد هتاک برخورد کرده و به ماجرای تقدیر از او رسیدگی کنند، مسئولان «مرکز ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران» هم باید پاسخ دهند که چرا اموال عمومی را به مراسم تقدیر از این فرد اختصاص داده‌اند؟

منبع: رجانیوز