به گزارش خبرنگار سیاسی برنا اعزامی به مشهد مقدس محمود احمدی نژاد در رواق حضرت امام خمینی حرم مطهر رضوی طی سخنانی با اشاره به اینکه مشهد مقدس یکی از پاک ترین و بهترین نقاط روی زمین است گفت: خداوند را شاکرم که امروز توفیق زیارت شما مردم گرامی و همچنین حرم مطهر رضوی را به من داد.

وی افزود: زمانی که در مسیر استقبال از بین شما مردم عزیز و گرامی عبور می کردم، در ذهن خود به یاد غربت و مظلومیت اهل بیت (ع) افتادم و اینکه اگر شما مردم در زمان اهل بیت (ص) بودید هیچگاه آن مظلومیت ها وشهادت ها اتفاق نمی افتاد.

رییس جمهور تصریح کرد: شاید خدای متعال شما را به عنوان ذخیره ای برای امروز قرار داده است تا با یک قیام عظیم در چارچوب انقلاب اسلامی زمینه ظهور فرزند زهرا (س) ونجات دادن اهل بیت از مظلومیت را فراهم کنید.

احمدی نژاد در ادامه با اشاره به وظایف انقلاب اسلامی تصریح کرد: یکی از مهم ترین وظایف دولت اسلامی صیانت از منافع ملی و عمومی است و هر گاه منافع اشخاص ، گروه ها و اصحاب قدرت در برابر منافع ملت قرار بگیرد دولت وظیفه دارد منافع ملت را در برابر منافع قدرتمندان قراردهد.

وی افزود: انقلاب اسلامی آمده است تا تمام حصارها را بشکند و زمینه عزت و سرفرازی ملت را فراهم کند و الگویی را برای تمام ملت ها قرار دهد و مقدمه سکوی پرش به سمت حکومت جهانی حضرت ولی عصر را فراهم کند.

رییس جمهور تصریح کرد: بنابر گواهی رهبری عزیز، ملت همواره وظایف خود را انجام داده است و فداکاری مردم در زمان جنگ تحمیلی برای ثابت ماندن جبهه های حق علیه باطل قابل فراموشی نیست.

احمدی نژاد گفت: اما متاسفانه انحرافی در برخی از مدیران شکل گرفت که رفته رفته زاویه این انحراف به سمت فاصله گرفتن هر چه بیشتر از مردم و عدم خدمت رسانی به کشور سوق یافت.

وی افزود: در بین این مدیران به تدریج باند بازی، بروکراسی و صف بندی جای خود را با ارزش های الهی عوض کرد و آنان منافع گروه ، دسته و دوستان خود را به منافع ملی برای انقلاب ترجیح می دادند و اگر مردم به سوء عملکرد مسئولی اعتراض داشتند به بهانه تثبیت مدیریت از وی در مقابل عمل خلاف او حمایت می کردند.

رییس جمهور تصریح کرد: شما به یاد دارید زمانی در تهران مدیری در برابر دادگاه اعتراف کرد که 250 میلیون پول را برای حفاظت از گروه خود هزینه کرده است، این در حالی است که عمل غیر قانونی این مدیر را قانونی جلوه دادند و از او به عنوان یک قهرمان ملی یاد کردند.

احمدی نژاد تصریح کرد: متاسفانه یک گروه 150 تا 200 نفره در مراکز تصمیم گیری کشور مسلط اند و تمام فسادهای اقتصادی و سیاسی از دل همین گروه در می آید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مدیرانی که با وضع نامناسب وارد مناصب مدیریتی شدند و حالا خانه های چند میلیاردی در بالای شهر دارند افزود: مردم ما بعد از 24 سال تصمیم گرفتند این مسیر را اصلاح کنند.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: آن ها با فنون هیتلری دولت را مورد هجوم قرار دادند از سال 84 تا به حال بارها موانع مختلفی بر سر راه دولت ایجاد کرده اند.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که دولت در سال 84 به تازگی تشکیل شده بود آنها به دولت غربی پیغام داده بودند ما چنان به این دولت فشار خواهیم آورد تا ساقط شود اما آن ها اشتباه کردند ملت ما مسیر خود را انتخاب کرده و رای ملت به این دولت تغییر نخواهد کرد.

احمدی نژاد اظهار داشت: آن ها تلاش کردند تا با فرستادن پیغام به کشورهای خارجی زمینه فشار را بر ملت ایران فراهم کنند. اما شما به آن ها نشان دادید که تسلیم اینگونه فشارها نخواهید شد و آن ها را سرکوب خواهید کرد.

وی افزود: این گروه که اغلب نیز از مدیران قبلی تشکیل شده است در حال تلاش هستند تا جلوی انهدام حلقه مدیریتی را بگیرند و برای این کار نیز از هر توهینی فروگذار نمی کنند.

رییس جمهور تصریح کرد: حالا که قدرت تا حدودی از دستان آنان خارج شده است آن ها تلاش دارند تا جلوی این مسئله را بگیرند و از هیچگونه فشاری نیز بر روی دولت دریغ نخواهند کرد اما ما گلوی خود را برای تهمت ها آماده کرده ایم و تسلیم زیاده خواهی دیگران نخواهیم شد.

احمدی نژاد تصریح کرد: به فضل الهی دولت در مقابل این فشارها هیچگاه تسلیم نخواهد شد.

وی با اشاره به فشارهای تبلیغاتی فراوان در عرصه انتخابات گفت: من پیشنهاد می کنم تمام ستادهای انتخاباتی اموال خود را اعلام کنند به شرطی که هر کدام از این اموال که غیر قانونی است، به ملت تعلق گیرد.

احمدی نژاد با اشاره به سیاست خارجی دولت نهم گفت: سیاست خارجی دولت نهم مقاومت در مقابل فشارهای خارجی است و دولت نهم هیچگاه در مقابل فشارهای خارجی کوتاه نخواهد آمد.

بنابر این گزارش مردم حاضر در صحن رواق از محمود احمدی نژاد با شعار "صل علی محمد بوی رجایی آمد" و "مرگ بر منافق" از سخنان دکتر استقبال کردند.