سایت مهدی کروبی که اخبار جزئی پیرامون شیخ اصلاحات را هم منتشر می کند، پس از گذشت حدود 48 ساعت از این دیدار تاکنون از انعکاس خبر آن خودداری کرده است.

مهدی کروبی که به واسطه موضع گیری هایش علیه جمهوری اسلامی از سوی رسانه های بیگانه لقب "شیخ شجاع" را گرفته است، با برخی اعضای گروهک های اپوزیسیون و غیرقانونی دیدار کرد.

آنگونه که روزنامه رسالت نوشته است، روز پنج شنبه تعدادی از عناصر گروهک ملی - مذهبی و بقایای نهضت غیر قانونی آزادی به دیدار کروبی رفته و از ایستادگی و مقاومت کروبی در برابر نظام از وی قدردانی کرده اند!

کروبی هم در این دیدار از اعضای نهضت آزادی که حضرت امام آنها را ضد نظام و طرفدار وابستگی کشور به آمریکا معرفی کرده اند، قدردانی کرده و خواستار همگرایی بیشتر معترضین به نظام شده است.

وی که در این دیدار از دستاوردهای مقاومت چند ماه گذشته خود و موسوی در حوادث بعد از انتخابات دلگیر به نظر می‌رسید گفته است: متاسفانه به جز آزادی نیم بند زندانیان که احکام سنگینی را همچون گیوتین بالای سر خود دارند علامت مثبتی از سوی حاکمیت دیده نمی شود ولی ما همچنان روی مواضع و نظرات خود ایستاده ایم.

سایت مهدی کروبی که اخبار جزئی پیرامون شیخ اصلاحات را هم منتشر می کند، پس از گذشت حدود 48 ساعت از این دیدار تاکنون از انعکاس خبر آن خودداری کرده است.

 

*چرخش مواضع از جنس کروبی

اما دیدار دبیرکل حزب اعتمادملی با مخالفان اندیشه حضرت امام (ره) و لیبرال ها در شرایطی صورت می‌گیرد که شیخ اصلاحات همچنان خود را یک خط امامی می نامد.

دبیرکل حزب اعتمادملی که در جریان هتک حرمت امام راحل در آذرماه سال گذشته، به جای اغتشاشگران رسانه ملی را محکوم کرده بود، حتی هفته گذشته گفت که عزای امام راحل و انقلاب را گرفته‌ است.

گفتنی است وی به همراه حجت الاسلام حمید روحانی و امام جمارانی در دهه 60 ضمن نگارش نامه ای خطاب به آقای منتظری، از نفوذ و احاطه لیبرال ها در بیت او انتقاد کرده بود.