نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روزهای سختی را می گذراند. وی که سال گذشته، کارتونی را به نمایش گذاشت و از ساخت بمب اتمی ایران تا چند ماه دیگر خبر داده بود، این بار شیوه فحاشی به رئیس جمهور و ملت ایران را در پیش گرفت. نتانیاهو برای خروج از انزوا دست به دامان بی بی سی فارسی شده است.

بی بی سی فارسی از گفت و گوی اختصاصی این شبکه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داده است.

 

 

مشروح این مذاکره هنوز پخش نشده؛ اما سایت بی بی سی فارسی نوشته است: «بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در مصاحبه اختصاصی با بی‌بی‌سی فارسی خطاب به حسن روحانی گفت اسرائیل را به بازی نگیرد. او همچنین تاکید کرد که برنامه غنی سازی اورانیوم ایران باید به طور کامل برچیده شود.»

 

 

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در این مصاحبه تلاش کرده است میان مردم و رهبری ایران تمایز قائل شود و خود را دوستدار مردم ایران نشان دهد. به نوشته بی بی سی فارسی : «نخست وزیر اسرائیل گفت در نطقش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه ایران و مردم این کشور موضع گیری نکرده است بلکه حملات لفظی او متوجه جمهوری اسلامی به ویژه رهبری آن بوده است.»

 

 

گفتنی است پس از سخنان دکتر روحانی و فضای مثبت به وجود آمده در جامعه بین المللی، نتانیاهو جهت خروج از انزوا مواضع تندی در سازمان ملل علیه ملت ایران گرفت و با الفاظ ناپسندی به رئیس جمهوری ایران توهین کرد.

 

 

در حالی که ملت ایران کشوری به نام اسرائیل را نمی شناسند و سال هاست علیه اشغال کشور فلسطین شعار "مرگ بر اسرائیل" سر داده اند؛ بی بی سی فارسی که برخلاف نامش رسانه ای انگلیسی است، با چنین شخصی مصاحبه اختصاصی ترتیب می دهد.

 

 

گرچه مصاحبه اختصاصی با نتانیاهو، برای خارج کردن او از انزوا ترتیب داده شده است؛ اما توهین بزرگ بی بی سی فارسی به ملت ایران محسوب می شود.

 

 

بی بی سی فارسی در برنامه صفحه2 دیشبش هم از شخصی به نام "پنهاسی" که از او با عنوان "مدیر کل سازمان دوستی ایران و اسرائیل" یاد می شد، دعوت کرده بود. پنهاسی در این برنامه، بدون اشاره به اشغال سرزمین های اشغالی توسط صهیونیست ها در توهین آشکار دیگری گفت:

 

 

«همان طور که در زنده یاد انور سادات گفتند اگر از من دعوت شود حاضرم به اورشلیم بیایم و جناب مناخیم بگین از ایشان دعوت کرد و در نهایت به توافق دو کشور[مصر و اسرائیل] انجامید، همان طور که زنده یاد رابین برای صلح با اردن و مراکش پیش قدم شد؛ من هم از روحانی دعوت می کنم یک پیام جدی نه فقط به آمریکا بلکه به اسرائیل بفرستد و به عنوان مثلث ایران، اسرائیل و آمریکا سر میز مذاکره بنشیند.»[!]

 

 

حال سؤال این است که چرا بی بی سی فارسی چند روزی است علنا به سمت صهیونیست ها چرخیده است و با وجود آن که نام "فارسی" را یدک می کشد به ملت ایران اهانت می کند و صراحتا چنین رویکردی را در پیش می گیرد؟