نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل معتقد است فروش سامانه موشکی اس‌300 به ایران از سوی روسیه، رژیم صهیونیستی را به طرف حمله به تأسیسات هسته‌ای کشورمان سوق می‌دهد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛،" "جان بولتون" - نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در دوران "جورج دبلیو بوش" - در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "بلومبرگ" اعلام کرد:رژیم صهیونیستی به سرعت برای طرح‌ریزی نقشه حمله به ایران آماده می‌شود. "بولتون" از شاخه موسوم به "نو محافظه‌کار" حزب جمهوری‌خواه است و بی‌اعتمادی رژیم صهیونیستی به اوباما و فروش سامانه موشکی اس‌300 به کشورمان را دلایل اصلی پافشاری صهیونیست‌ها بر اقدام نظامی علیه کشورمان می‌داند.
"بولتون" در این مصاحبه درباره بی‌اعتمادی به "باراک اوباما" اظهار داشت: "پرزیدنت باراک اوباما می‌گوید همه گزینه‌ها روی میز است. هیچکس به او اعتقاد ندارد. ایرانی‌ها به او اعتقاد ندارند. اسرائیلی‌ها حرفهایش را باور نمی‌کنند. خودش هم به آنچه می‌گوید باور ندارد. پس همه نگاه‌ها به اسرائیل است که تا به حال دو بار در تاریخش به تأسیسات هسته ای مرتبط با برنامه نظامی کشورهای متخاصم حمله کرده‌است."
نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در زمان "جورج بوش پسر" درباره نگرانی رژیم صهیونیستی در خصوص تحویل سامانه موشکی روسی اس‌300 به کشورمان مدعی شد: "سرعت اتخاذ تصمیم آنها (صهیونیست‌ها) حالا و پس از فرمان روز دوشنبه "ولادیمیر پوتین" -- رئیس‌جمهور روسیه -- در خصوص فروش سامانه موشکی اس‌300 به ایران شتاب بسیار بیشتری گرفته‌است."
"جان بولتون" یکی از نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به شمار می‌رود. وی یکی از منتقدان سرسخت سیاست خارجی اوباما نیز محسوب می‌شود.
بولتون پیش از این نیز از طرح بمباران تأسیسات هسته‌ای کشورمان حمایت کرده‌ بود.(+)

"Our President, analytical news site"