آیت الله مصباح به اعضای این جبهه گفته است که نباید از انتخاب 'اصلح' کوتاه آمد.

یک عضوی شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به دیدار اخیر اعضای این جبهه با آیت‌الله مصباح‌یزدی در قم تاکید کرد که در ملاقات با مصباح‌یزدی ورود به مصادیق صورت نگرفته و این جبهه بعد ازتایید شورای فقها گزینه موردنظر خود را معرفی خواهد کرد.

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جلسه شورای مرکزی جبهه پایداری که تقریبا ماهی یک بار در قم برگزار می‌شود، سه‌شنبه گذشته نیز در این شهر برگزار شد و در پایان جلسه اعضای شورا با آیت‌الله مصباح دیدار و گفت‌وگو کردند و گزارش مذاکرات و مصوبات شورای مرکزی و همچنین چکیده‌ای از برنامه‌های جبهه پایداری برای انتخابات را ارائه کردند.

وی با اشاره به اظهارات مصباح‌یزدی دراین دیدار تصریح کرد: اظهارات ایشان معمولا رویکرد سیاسی، اعتقادی و اخلاقی دارد. آیت‌الله مصباح‌ یزدی ضمن اشاره به فرمایش ایشان این موضوع را به تشکل‌ها و اشخاص تعمیم دادند و گفتند تشکل جبهه پایداری باید خوبی‌های سایر تشکل‌ها را داشته باشد و سعی کند عیب‌ها و اشکلات سایرین را نداشته باشد.

این عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: آیت‌الله مصباح همچنین گفتند که ما مامور به انجام وظیفه و تاکید بر ارزش‌های اسلامی هستیم و آن چه خدا مقدر کند پیش می‌آید لذا باید ضمن توکل به خدا وظایفمان را هم به خوبی انجام دهیم و تناقضی بین توکل به خدا وانجام وظایف نیست بنابراین نباید از انتخاب اصلح کوتاه آمد.

آلیا همچنین خاطر نشان کرد: در ملاقات جبهه پایداری با آیت‌الله مصباح به بحث مصادیق ورود نکردیم اما ایشان همچنان بر معرفی کاندیدای اصلح به متدینین و مردم تاکید داشتند.

وی در پایان گفت که جبهه پایداری بعد از تایید شورای فقها گزینه موردنظر خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در آینده نزدیک اعلام خواهد کرد.

اخیرا میان دو طیف تهران و قم جبهه پایداری، اختلافاتی درباره نامزد نهایی این جبهه ایجاد شده است. جلیلی و لنکرانی، دو گزینه بالقوه جبهه پایداری هستند. اما برخی اعضای متنفذ این جبهه، تاکید دارند که پایداری ها باید برای حفظ وزن سیاسی خود در کشور، پشت سر گزینه احتمالی مورد حمایت رییس جمهور قرار گیرند.