این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده‌اند قدرت ایران اندازه قدرت‌های بزرگ جهان است و این جز با مقاومت به وجود نیامد.وی افزود: هر جا از گفتمان رهبری فاصله گرفتیم در پیشرفت‌ها متوقف شدیم.

سعید جلیلی دوشنبه شب در جمع اقشار مختلف مردم خوزستان در مسجد ارشاد اهواز، اظهار کرد: ما باید به سمتی برویم که ظرفیت غنی سازی به صد در صد برسد.

وی گفت: امروز در نفت و گاز دومین تولیدکننده جهان هستیم این‌ها باید ابزار قدرت ملت باشند نه ابزار تهدید دشمن، نفت باید سرمایه باشد نه منبع درآمد.

قطع وابستگی کشور به نفت

این جانباز دفاع مقدس افزود: در بررسی‌هایی که خود غربی‌های انجام دادند تا 10 یا 20 سال آینده ظرفیت نفت به پایان می‌رسد ما باید از نفت به عنوان سرمایه استفاده کنیم نه اینکه درآمد حاصل از آن را خرج کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما تا دو سال پیش بنزین وارد می‌کردیم و این برای ابراز قدرت دشمن وسیله‌ای شده بود چرا باید در کشوری با این همه منابع نفت بنزین وارد شود.

به گفته این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را ببریم و با هوشمندی وابستگی کشور به نفت را قطع کنیم.

راه‌اندازی سفرهای وزارتخانه‌ای

وی در ادامه به بیان برخی عوامل تورم و گرانی در بازار اشاره کرد و ادامه داد: وقتی پول از کالای تولید شده در بازار بیشتر باشد تورم ایجاد می‌شود ولی اگر با برنامه‌ریزی تولید را بالا ببریم دیگر تورم و گرانی به وجود نمی‌آید.

وی در ادامه به برخی ناهنجاری‌ها اشاره کرد و گفت: در کشور 6 نفر اندازه دو برابر یارانه‌ای که دولت در طول یک ماه به کل مردم ایران پرداخت می‌کند وام گرفته‌اند و با قلدری تمام هم آن را پس نمی‌دهند.

جلیلی سفرهای استانی را گام موثری برای ارتباط دولت با مردم عنوان کرد و افزود: در کنار آن، باید سفرهای وزارت خانه‌ای انجام داد تا جاهایی که باعث می‌شود سوءاستفاده صورت گیرد بسته شود و وزارتخانه را وادار کرد که به سراغ مردم برود و مشکلاتشان را حل کند.

جزو 10 کشور بر‌تر هسته‌ای هستیم

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنان خود در پاسخ به اعتراض یکی از حاضران در مورد فرار مغز‌ها گفت: کشورهای دیگر علاوه بر برنامه‌ریزی برای نیروی انسانی خود برای افراد خارج از مرزهای جغرافیایی کشور خود نیز برنامه‌ریزی می‌کنند تا آن‌ها را جذب کنند در صورتی که در کشور ما این طور نیست.

وی پیروزی در دفاع مقدس را حاصل جمع شدن ایمان و مردم در کنار هم بیان کرد و افزود: باید به مردم اعتماد کنیم و ایمان و عمل صالح را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

جلیلی مقاومت در انرژی هسته‌ای را رمز پیشرفت در آن عنوان کرد و گفت: هم اکنون سن دانشمندان هسته‌ای ما بین 30 تا 34 سال است و با همین مقاومت توانستیم الان جزو 10 کشور بر‌تر هسته‌ای در دنیا باشیم.

فاصله گرفتن از گفتمان رهبری

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده‌اند قدرت ایران اندازه قدرت‌های بزرگ جهان است و این جز با مقاومت به وجود نیامد. وی افزود: هر جا از گفتمان رهبری فاصله گرفتیم در پیشرفت‌ها متوقف شدیم.

این جانباز دفاع مقدس تاکید کرد: در گام بعدی ظرفیت‌های جوانان باید از حالت تعلیق خارج شود و غنی‌سازی شوند نه غنی‌سازی 5 درصد یا 20 درصد، بلکه باید به غنی‌سازی 100 درصد برسیم.

نقشه‌های دشمنان برای ضربه زدن به ایران

وی ترس دشمن را از ظرفیت‌های به وجود آمده در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: دشمن انرژی هسته‌ای را بهانه کرده زیرا آن چیزی که آن‌ها از آن نگران هستند ظرفیت‌هایی مانند شهید شهریاری و شهید علی محمدی هاست.

جلیلی در ادامه به نقشه‌های دشمنان برای ضربه‌زدن به ملت ایران اشاره کرد و گفت: دشمن از بیرون تهدید می‌کند و برخی از درون تردید ایجاد می‌کنند که باید مراقب این نقشه باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون ما پشت خیمه دشمن هستیم تاکید کرد: برخی می‌گویند آشتی کنیم مگر ما با دنیا سر جنگ داریم که بخواهیم آشتی کنیم چند کشور هستند که خودشان را جامعه بین الملل می‌دانند و زیاده خواه هستند که ملت ما با مقاومت توانست آن‌ها را به عقب برگرداند.

درسی که جوانان خوزستان به دشمن دادند

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن به خاک کشور طمع کند و ملت ما را تهدید کند 25 سال است کسی به فکر طمع نیفتاده زیرا جوانان خوزستانی در دفاع مقدس به آن‌ها درسی دادند که فهمیدند از این طریق نمی‌توانند وارد شوند.

وی مقاومت در انرژی هسته‌ای را یک نماد عنوان کرد و گفت: در این موضوع مقاومت کردیم و پیشرفت‌هایی هم دست یافته‌ایم لذا مقاومت رمز پیشرفت ماست و هم اکنون دشمن نه تنها نمی‌تواند به خوزستان چشم طمع داشته باشد بلکه به سرخس نیز نمی‌تواند به چشم طمع نگاه کند.