حضور غيرقانوني يك كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در دانشگاه اميركبير تهران با حواشي زيادي همراه شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، مهدي كروبي كانديداي اصلاح‌طلب دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري امروز در حالي در دانشگاه اميركبير حضور يافت كه مجوز سخنراني وي در اين دانشگاه براي روز چهارشنبه صادر شده بود، اما كروبي تصميم گرفت امروز شنبه در دانشگاه حضور يابد و سخنراني غيرقانوني را به سخنراني قانوني ترجيح دهد.

 

* از بامداد صبح امروز، طيف غيرقانوني علامه بر روي سايت خبري خود تبليغات وسيعي براي اين برنامه انجام داده بود و روزنامه اعتماد ملي ارگان حزب اعتماد ملي به دبير كلي كروبي نيز با وجود اطلاع از غيرقانوني بودن اين مراسم، تبليغات وسيعي را براي آن انجام داده بودند.

 

* پيش از شروع اين برنامه، عناصر افراطي كه اغلب آنها از دانشجويان دانشگاه اميركبير نبوده و عضو طيف غيرقانوني علامه هستند، در پشت درب دانشگاه اميركبير تجمع كرده و خواستار ورود به دانشگاه بودند و پس از آنكه حراست دانشگاه طبق روال معمول هر روز از كساني كه خواستار ورود به دانشگاه بودند، خواست كه كارت دانشجويي خود را نشان دهند، تجمع‌كنندگان شكستن درب دانشگاه براي ورود را به راه‌هاي قانوني ترجيح دادند.

 

* در حالي كه كروبي در يك اقدام غيرقانوني وارد دانشگاه اميركبير شده و موجبات سوءاستفاده افراطيون را فراهم كرده بود، در سخنانش در اين دانشگاه بر قانونمداري تأكيد كرد.

 

* هدايت عناصر افراطي حاضر در اين تجمع را اعضاي طيف غيرقانوني و افراطي علامه همچون «م.هاشمي»، «م.عربشاهي»، «ب.هدايت»، «م. اسدي»‌ و تني ديگر از اعضاي اين طيف غيرقانوني برعهده داشتند كه هيچكدام از آنها دانشجوي دانشگاه اميركبير نيستند.

 

* مهدي كروبي پس از ورود خود به دانشگاه، در دانشكده مهندسي شيمي اين دانشگاه حضور يافته بود و سپس با خروج از اين دانشكده و در حالي كه در ابتدا قصد داشت در سالن تربيت بدني دانشگاه اميركبير براي حضار سخنراني كند، به يكباره تصميم گرفت به مسجد دانشگاه اميركبير برود و اين در حالي بود كه اطرافيان وي و تجمع‌كنندگان به وي تذكر مي‌دادند مسجد جاي ما نيست و جاي بسيجي‌هاست.

 

* كروبي را در اين برنامه، كرباسچي، سعيد رضوي فقيه، الياس حضرتي، سعيد قندهاري معاون جوانان و دانشجويان ستاد انتخاباتي مهدي كروبي و تني ديگر از اعضاي ستاد انتخاباتي وي همراهي مي‌كردند.

 

* پس از حضور كروبي و اطرافيان وي در مسجد دانشگاه اميركبير، الياس حضرتي مديرمسئول روزنامه اعتماد براي دقايقي به ايراد سخنراني پرداخت كه به دليل نبودن ميكروفون و تناليته پائين صداي وي، هيچ يك از جملاتش براي حضار مفهوم نبود.

 

* كروبي نيز در ابتدا بدون ميكروفون به ايراد سخن پرداخت كه پس از گذشت چند دقيقه، مسئولان دانشگاه ميكروفون در اختيار وي قرار دادند.

 

* چند تن از عناصر افراطي طيف علامه، پيش از قرار گرفتن ميكروفون در اختيار كروبي، برخي افراد حاضر را تشويق به شكستن محفظه محل نگهداري ميكروفون مسجد مي‌كردند.

 

* در حالي كه كروبي در سخنان خود بارها بر لزوم حفظ حرمت سلايق مختلف در دانشگاه‌ها سخن مي‌گفت، طرفداران وي بارها عليه محمود احمدي‌نژاد و حاميان وي شعارهاي تند سرداده و به مسئولان دانشگاه و مسئولان اجرايي كشور توهين كردند كه كروبي و اطرافيان وي تنها سكوت كردند.

 

* پس از مهدي كروبي، جمعي از عناصر افراطي طيف غيرقانوني علامه به ايراد سخن پرداخته و در سخنان خود بارها به مسئولان دولت نهم توهين كردند.

 

* در حين سخنراني كروبي در مسجد دانشگاه و با وجود اينكه برخي از حاضرين دست‌بندهاي سبزرنگ به نشانه حمايت از موسوي در دست داشتند، تعدادي حاميان كروبي با بسيجي خواندن موسوي، شعار رئيس‌جمهور بسيجي، نمي‌خوايم نمي‌خوايم، سر دادند.

 

* حاضرين در محل سخنراني همچنين شعارهاي «كروبي، كرباسچي، نه يك تداركاتچي» سر مي‌دادند.

 

* پس از پايان سخنراني‌ها، جمع حاضر در مسجد به پيشنهاد دبير تشكيلات طيف غيرقانوني علامه در پي آن بودند كه تجمع و راهپيمايي در سطح دانشگاه اميركبير برگزار كنند، اما اين درخواست با بي‌اعتنايي حاضرين روبه رو شد و تنها حدود 20 نفر در تجمع حضور يافتند.

 

* تجمع‌كنندگان با بيرون آمدن از دانشگاه سعي در ايجاد اغتشاش داشتند كه با كنترل آرام و بدون درگيري نيروي انتظامي متفرق شده و جمعي از آنها به دانشگاه برگشتند.