در حالیکه قیمت سکه در یک ماه گذشته بیشترین افت را به خود دیده است بازار سرمایه در این مدت رکوردهای پی‌درپی را شاهد بوده است.

به گزارش خبرنگار شبکه ایران، بور در یک ماه گذشته حرکت خود را از 45 هزار واحد شروع کرد و در پایان ساعت کاری امروز به بالای 54 هزار واحد رسید. نزدیک به 9 هزار واحد رشد در یک ماه باعث شده است بازدهی قابل توجهی برای سرمایه‌داران و سهامداران این بازار رقم بخورد به گونه‌ای که تمایل برای سرمایه‌گذاری در این بازار در میان افراد دارای نقدینگی در سایر بازارها اوج گرفته است.
بورس اگرچه از ابتدای امسال روند صعودی خود را ادامه داده اما به دلیل نبود چشم‌اندازی به مثبتی این روزها هیچ‌گاه به این شدت مورد اقبال عموم قرار نگرفت.
نمونه اوج‌گیری استقبال سرمایه‌داران و سهامداران از بازار سرمایه به رکورد شگفت‌انگیز این بازار منجر شد که در یک روزکاری بیش از 2 هزار واحد رشد را تجربه کرد.
در نقطه مقابل دلار و طلا در یک ماه اخیر روزهای پرنوسانی را به خود دید. اگرچه روند انتخابات تا حدودی بر کاهشی شدن دلار و ارز آزاد در بازار تاثیرگذار بود اما این روند در روزهای بعد با نوسان همراه شد.


از طرف دیگر، کاهشی شدن اونس جهانی و تاثیر آن بر قیمت طلا در بازار داخلی در کنار افت اندک دلار قیمت فلز زرد را در ایران به شدت کاهش داد که حتی در زمانی قیمت هر گرم طلای 18 عیار به کمتر از 100 هزار تومان کاهش یافت.


دلار و اونس جهانی بازار فلز زرد را در ایران کساد کرده و همین علتی شده برای هجوم فعالان بازار به سمت بازار سرمایه.

افزایش روزبه روز شاخص بورس در روزهای اخیر باعث شده هشدارها از سوی کارشناسان به شرایط این بازار جدی تر از قبل دنبال شود.

حبابی بودن بورس اگرچه در سال های اخیر تجربه نشده اما همواره باعث ترس فراوان در دل سهامداران و بازیگران آن شده به گونه ای که به شدت نسبت به این مساله عکس العمل نشان می دهند.

در این شرایط هم که رکوردها در این بازار یکی پس از دیگری به ثبت می رسد و قله ها فتح می شوند جا دارد سهامداران به توصیه مدیران بازار سبد سهام خود را متنوع کنند تا در صورت هرگونه عقب نشینی احتمالی سهامداران متضرر نشوند.