سردبیر چند روزنامه زنجیره ای در جلسه ای با اسپانسرهای مالی اش گفته است: وضع ما در فضای رسانه های مکتوب خوب و با توجه به روزنامه هایی که در راه هستند بهتر هم می شود اما در فضای مجازی و سایبر ضعف های جدی داریم.

به گزارش جهان، در جلسات روزهای اخیر اصلاح طلبان، مهمترین محورهای مورد بحث عبارت بوده اند از:

1- توافقنامه ژنو؛ که درباره آن گفته شده با حمایتی که رهبری از تیم مذاکره کننده کرد، امتیاز آن به جیب نظام رفت.

2- گزارش 100 روزه؛ که برخی حاضران در جلسه معتقد بودند چرا باید از مجریانی استفاده شود که در دولت گذشته مسوولیت دولتی داشتند و در خصوصی ترین جلسات با دولتی های سابق شرکت می کردند و حالا در مواجهه با رئیس جمهور جدید حرف از خستگی و افسرده بودن مردم می زنند.

3- مراسم 16 آذر؛ بر اساس گزارش های ارائه شده در این جلسات، گفته شد که حضور با انگیزه دانشجوهای اصولگرا و حزب اللهی برای برگزار کردن مراسم 16 آذر که نماد آمریکا ستیزی است، بسیار بیشتر از نیروهای سکولار و تجدید نظر طلب است. در این جلسات همچنین مطرح شد اگر سخنران جلسه 16 آذر مجید انصاری باشد ما چیزی کاسب نخواهیم بود.

4- راهپیمایی 13 آبان؛ در جلسات هفته های اخیر اصلاح طلبان بحث های مفصلی درباره علت و میزان حضور بی سابقه مردم در این روز مطرح شد. اما نکته کلیدی جلسات این بود که افراد حاضر در جلسات با بی سابقه خواندن میزان حضور مردم و پرشور بودن شعارها، تعداد حاضران در راهپیمایی 13 آبان را از 50 هزار تا 70 هزار نفر در تهران تخمین زدند و این در حالی است که جمعیت سال های گذشته را حدود 5 هزار نفر قلمداد کردند.

از سوی دیگر، اصلاح طلبان به فکر تزریق پول برای تقویت رسانه های خود در فضای مجازی و همچنین رفع فیلتر فیس بوک هستند. در همین راستا، سردبیر چند روزنامه زنجیره ای در جلسه ای با اسپانسرهای مالی اش گفته است: وضع ما در فضای رسانه های مکتوب خوب و با توجه به روزنامه هایی که در راه هستند بهتر هم می شود اما در فضای مجازی و سایبر ضعف های جدی داریم. فضای خبرگزاری ها و سایت های خبری دست جریان اصولگرایی است. برای وارد آوردن یک شوک در فضای مجازی حداقل 300 میلیون باید کمک کنید. وی همچنین به حامیان مالی و سیاسی اش گفته: بروید فشار بیاورید فیلتر فیسبوک و توئیتر برداشته شود تا گشایشی برای ما ایجاد شود و عقب ماندگی هایمان را در سایبر جبران کنیم."

همچنین صرف این هزینه های میلیونی در حالی است که مشرق خبر داد که "در خرداد ماه امسال یکی از فعالان فتنه به نام (ه-غ) با بردن نامه ای برای یک مسوول دولتی، 300 متر زمین رایگان دریافت کرده است."