نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: مهمترین مانع برخورد با فتنه‌گران این است که ممکن است بعد از برخورد فیزیکی با فتنه‌گران برخی از خواص از آنها حمایت کنند و شرایطی را به وجود بیاورند که به نفع نظام نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در نشست خبری که صبح امروز سه‌شنبه به مناسبت شهادت شهید محلاتی و روز روحانیت و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: سپاه یکی از مهمترین و حساس‌ترین نهاد‌های برخواسته از انقلاب بوده و هست و تفاوت ماهوی زیادی با دیگر نیروهای مسلح دارد.
وی افزود: ویژگی خاص سپاه، پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است و این باعث شد که امام (ره) از همان ابتدا تصمیم به انتخاب یک نماینده در سپاه بگیرند.
سعیدی در ادامه با بیان اینکه شهید محلاتی از اولین نمایندگان امام خمینی(ره) در سپاه بود، تصریح کرد: آیت الله محلاتی یک شخصیت مبارز و خستگی ناپذیر قبل از انقلاب و همراه شهید کاشانی و امام خمینی (ره) بودند و بعد از پیروزی انقلاب هرگز از امام (ره) جدا نشدند و عاشق امام و سپاه بودند.
نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: شکل گیری کنونی نمایندگی ولی فقیه در سپاه در دوران شهید محلاتی صورت گرفت و این شهید در جهت تحکیم ولایت مداری، عمق بخشی به معنویت و بصیرت افزایی نمایندگی ولی فقیه در سپاه نقش بسزایی داشتند.
سعیدی با بیان اینکه سپاه نزدیکترین نهاد و ارگان به مقام معظم رهبری و انقلاب است، گفت: در سال‌های اخیر و به خصوص فتنه 88 و چه قبل از فعالیت و چه بعد از فعالیت فتنه‌گران، سپاه هوشمند ترین و فعال‌ترین حرکت را داشت و دقیقا در کنار مقام معظم رهبری بود و سالم‌ترین مواضع را اعلام می‌کرد.
وی ادامه داد: آنچه که امروز در سپاه می‌بینیم همان چیزی است که قانون برای آن مشخص کرده است. اکنون سپاه در جبهه‌ها مختلف سخت نیم سخت و نرم حضور دارد و به انجام فعالیت مشغول است.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه عقبه ریشه فتنه‌های اخیر در گذشته است، اظهار داشت: فتنه 88 اولین و آخرین فتنه نبوده است بعد از پیروزی انقلاب ما با فتنه‌های زیادی از جمله نهضت آزادی و جبهه ملی، فتنه بنی صدر و منافقین، فتنه بیت منتظری و مهدی هاشمی و فتنه عصر اصلاح طلبان و فتنه 88 روبه رو بوده‌ایم. این فتنه‌ها حلقه‌هایی بود که به نوعی با هم ارتباط دارند و کامل‌ترینشان فتنه 88 بود.
وی افزود: در فتنه 88 چپ‌‌ترین چپ‌ها و راست‌ترین راست‌ها در یک جبهه واحد در تقابل با انقلاب قرار گرفته‌ بودند و ریشه این فتنه‌ها تقابل گفتمان امام و رهبری در برابر دیگر گفتمان‌ها است.
سعیدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و امام خمینی گفتمان دینی را زنده کرده‌اند، اظهار داشت: گفتمان بنی صدر با گفتمان امام(ره) تفاوت داشت، مدل مدیریتی امام خمینی، شهید رجایی بود اما بنی صدر این موضوع را قبول نداشت. همچنین نگاه منتظری به ولایت فقیه با نگاه امام (ره) فرق داشت و شاهد بودیم نگاه اصلاح طلبان نیز به اختیارات رهبری جدای نگاه امام به ولایت فقیه بود.
وی با اشاره به تفاوت‌ها در نگاه‌ها اظهار داشت: حمایت از فلسطین جزء آرمان‌های ما است نه یک موضوع مصلحتی با یک نگاه ابزاری، همچنین ایستادگی‌مان در مقابل آمریکا ریشه در اعتقاد ما دارد اما برخی به این موضوع نگاه ابزاری دارند.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه مردم باید گفتمان امام (ره) و رهبری را به خوبی بشناسند، تصریح کرد: در صورتی مدیرانمان می‌توانند در راستای اسلام حرکت کنند که گفتمانشان گفتمان رهبری باشد اگر این انسجام در حاکمیت دینی‌مان وجود داشت تاکنون به همه اهدافمان رسیده بودیم.
سعیدی با اشاره به فتنه اخیر تاکید کرد: دستگاه‌های متعددی مسئول برخورد با عوامل فتنه هستند و تنها سپاه مسئول نیست و یک اقدام ملی باید در این خصوص انجام شود و سپاه مامور است تدبیر را به نحو احسن انجام دهد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه 2 مانع برای برخورد با عناصر فتنه‌گر وجود داشته و دارد، گفت: یکی عدم توجه برخی مردم نسبت به ذهنیت‌ها و عملکرد فتنه‌گران بود که تا حدودی برطرف شده و افکار عمومی آماده برخورد با فتنه‌گران است اما دیگری حمایت برخی خواص از فتنه‌گران است.
وی ادامه داد: مهمترین مانع برخورد با فتنه‌گران این است که ممکن است بعد از برخورد فیزیکی با فتنه‌گران برخی از خواص از آنها حمایت کنند و آن وقت توجه افکار عمومی جهان به این افراد جلب می‌شود در حالیکه ما نمی‌خواهیم افکار عمومی جهان امروز به این مسئله معطوف شوند. این افراد امروز در افکار عمومی مطرود هستند و حتی جرات خارج شدن از خانه خود را ندارند و این برای ما کافی است.
سعیدی با اشاره به خواص حامی فتنه گران تاکید کرد: ما باید افرادی که موضع نگرفته‌اند و ممکن است بعدا از فتنه‌گران حمایت کنند و جوی را به وجود بیاورند که برای نظام مناسب نباشد، را بشناسیم.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه در ادامه نشست خبری با اشاره به تحولات اخیر منطقه و موج اسلام خواهی در کشورهای عربی گفت: یکی از مهمترین آثار انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی در دیگر کشورها بود که در برخی از کشورها خیزش‌ها در همان ابتدا صورت گرفت مثل کشور لبنان و در برخی دیگر بعد از گذشت مدتی این خیزش به نوعی شکل گرفت مانند کشورهای ترکیه و سودان اما امروز آثار بیداری اسلامی در قالب کشورها مانند مصر، تونس، لیبی، بحرین و یمن نمایان شده است.
وی ادامه داد: این خیزش اسلامی تحت تاثیر اندیشه‌های امام و مقام معظم رهبری و تاثیر پذیری از اقدامات حزب الله لبنان و سید حسن ‌نصر‌الله صورت گرفته است.
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به تفاوت‌های روحانیت شیعه و سنی گفت: روحانیت شیعه همیشه در تضاد با ظلم و ستم بوده است اما در این تحولات دیدیم که رئیس دانشگاه الازهر مصر در روز اول تظاهرات را حرام دانست و مفتی‌های عربستان نیز به همین صورت عمل کردند که جای تعجب دارد.
سعیدی ادامه داد: الگوی انقلاب‌های کشورهای اسلامی، انقلاب اسلامی ایران است و شاهد بودیم خطبه عربی مقام معظم رهبری 7 بار در میدان التحریر پخش شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مشکل موجود در انقلاب‌های منطقه فقدان رهبری و تجربه آمریکا است اما مقاومت مردم و ایجاد اتلاف بین گروه‌های دینی و مردمی می‌تواند جایگزین رهبری باشد و هر چه مردم مقاومت کنند جبهه مدافع منافع آمریکا کوچکتر خواهد شد.
سعیدی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در خصوص مقابله با انقلاب‌های اسلامی تجربه زیادی دارند، گفت: آنها به حداقل ضرر اکتفا می‌کنند تا بتوانند خود را در منطقه حفظ کنند به عنوان مثال در کشور مصر گزینه اول آنها حفظ مبارک و گزینه دوم‌شان جایگزینی عمر سلیمان بود و گزینه سوم‌شان که فعلا درگیر آن هستند، ارتش است که اگر موفق شوند به همین روال ادامه می‌دهند اما گزینه چهارم آنها پیش بینی یک دولت لیبرال است تا مردم مصر موفق به تشکیل شورای انقلاب دینی نشوند.
نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص اقدامات سپاه در جنگ نرم گفت: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و مکتب و مردم ما پتانسیل بسیار بالایی دارند به همین دلیل کل کشورمان در معرض تهاجم دشمن در این حوزه قرار دارد.
وی افزود: تعمیق بصیرت، شناساندن شیوه‌های دشمن در عرصه براندازی، معرفی فتنه‌گران و عناصری که در سایه امن خود به طراحی تداوم فتنه مشغول‌اند، اقدامات مفیدی است که می‌توانند در عرصه مقابله با جنگ نرم صورت بگیرد البته با اقدامات خوبی که امسال صورت گرفته دشمن کاملا به مردم معرفی شده است.
سعیدی با بیان اینکه سپاه از سال 80 اقدام به بصیرت افزایی کارکنانش کرده است، اظهار داشت: این امر باعث شده سپاه در فتنه‌های اخیر هیچ ریزشی نداشته باشد.
وی در پایان افزود: از سال 80 تاکنون سالانه بین 50 تا 100 هزار نشست سیاسی با استفاده از 11 هزار هادی سیاسی برای کارکنان سپاه برگزار شده است. البته بصیرت افزایی باید در همه دستگاه‌های کشور توسعه پیدا کند که خوشبختانه در برخی از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها این امر صورت می‌گیرد.