اعتراض بسیاری از شخصیت ها و نهادهای انقلابی به اظهارات اخیر آقای عسگراولادی و همچنین اعلام نارضایتی برخی از جریانات و طیف های سیاسی از مواضع اخیر ایشان تنها گوشه ای از واکنش ها به "برادر" خواندن "مزدوران داخلی" است. این هم در حالی است که در روزهای گذشته برخی از چهره ها و جریانات و رسانه های داخلی نیز به حمایت از سخنان اخیر عسگراولادی پرداخته که در نوع خود جالب و قابل تامل می باشد. میدان داری رسانه های نزدیک به دکتر قالیباف در این خصوص نیز امری است که به خوبی حکایت از قرابت فکری این جریانات دارد.

اظهارات اخیر عسگراولادی درباره سران فتنه و برادر خواندن آنان هرچند که همانند تمامی مواضع دوپهلو با استقبال رسانه ها و شخصیت های بیگانه همراه بود اما عده ای در داخل نیز با حمایت از اظهارات ایشان به خوبی ماهیت فکری جریان راست سنتی را آشکار نمودند.

همانگونه که فتنه 88 برکاتی چون رویش های جدید در انقلاب اسلامی و بالا رفتن عیار ولایت مداری و بصیرت اجتماعی را در پی داشت بیان افکار و اعتقادات درونی شخصیت ها محاسن فراوانی همچون پی بردن به ماهیت اصلی جریانات سیاسی با خود به همراه دارد.

شاید بتوان اعتراض بسیاری از شخصیت ها و نهادهای انقلابی به اظهارات اخیر آقای عسگراولادی و همچنین اعلام نارضایتی برخی از جریانات و طیف های سیاسی از مواضع اخیر ایشان را تنها گوشه ای از واکنش ها به "برادر" خواندن "مزدوران داخلی" دانست.

در این بین حمایت قاطع چهره های معلوم الحال همچون عطا مهاجراني از این سخنان حکایت از مواضع دشمن شاد کن این چهره سرشناس انقلاب اسلامی را دارد. مهاجرانی در تمجید نامه ای این گونه می نویسد: "تعبیر برادر، برای کروبی و موسوی، حمایت و شهادت بر شخصیت شجاع و یگانه هاشمی رفسنجانی، کارهای کوچک و آسانی نیست ... آقای عسکراولادی دیگر یک صدای تنها نیست، حجتی است بر همگان، همگانی که محبت و دلسوزیشان برای اسلام و انقلاب و ایران و جمهوری اسلامی، محبت مادر است و نه دایه ای که نقش مادر را ایفا می کند."

اما در روزهای گذشته برخی از چهره ها و جریانات و رسانه های داخلی نیز به حمایت از سخنان اخیر عسگراولادی پرداخته که در نوع خود جالب و قابل تامل می باشد. میدان داری رسانه های نزدیک به دکتر قالیباف در این خصوص نیز امری است که به خوبی حکایت از قرابت فکری این جریانات دارد.

خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی که ارتباط نزدیک حجت الاسلام خاموشی و دکتر قالیباف در جریانات سیاسی موجب شده که این روزهای این خبرگزاری در انتشار اخبار شهردار تهران بسیار فعال عمل کند در خبرهای متنوعی به دفاع از اظهارات عسگراولادی پرداخته است.

به عنوان نمونه این خبرگزاری روز گذشته در گفتگو با عباس سلیمی نمین به توجیه سخنان اخیر عسگراولادی پرداخته است. سلیمی نمین در این گفتگو در خصوص مواضع اخیر بزرگان نظام نسبت به اظهارات آقای عسگراولادی بیان می دارد: " واکنش‌های اخیر به اظهارات عسگراولادی شایسته نظام اسلامی نیست".

وی با اشاره به مواضع اخیر عسگراولادی بیان می دارد: "ای کاش این بحث ها زودتر مطرح می شد و برخی فرصت نمی یافتند که بر طبل درگیری و انشقاق بکوبند ؛ چراکه اینگونه اظهارت و نقطه نظرات می توانست فضا را تلطیف و عقلانی تر کند ."

سلیمی نمین با کوچک شماردن خطای سران فتنه می گوید: " اینها افرادی هستند که خطایی مرتکب شدند و به وسطه اشتباه آنان فضایی فراهم شد که فتنه گران توانستند کمال بهره را برای رسیدن به اهداف پوچ خود در ایجاد آشوب های اجتماعی ببرند"!

همچنین در همین خصوص سایت فردا از رسانه های نزدیک به شهردار تهران در گفتگویی با حمید رضا ترقی به دفاع از مواضع عسگراولادی پرداخت. عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی در گفتگو با سایت فردا بیان می دارد:"سخنان اخیر عسگر اولادی نتایج مثبتی داشته است"

همچنین خبرگزاری مهر در گزارشی دیگر از شست دبیران حزب موتلفه به نقل از محمد نبی حبیبی در حمایت از سخنان اخیر آقای عسگراولادی نوشت: "عسگراولادی باب گفت وگو با جریانهای سیاسی کشور را گشوده است، امیدوارم این باب که متفاوت از گفت وگوهای متعارف است بسته نشود."

لازم به ذکر است که رهبر انقلاب در تبیین فتنه سال 88 در دیدار با دیدار با رییس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری می فرمایند: " همان كسانى كه به كسان ديگرى غير از منتخَب رأى داده بودند، همانها هم در مقابل آنها ايستادند. لذا ديديد در نه دى، در 22 بهمن، همه شركت كردند؛ همه آمدند. اين نشان‌دهنده‌ى اين است كه فتنه‌گران و فتنه‌انگيزان يك اقليت معدودند؛ منتها دروغ گفتند، خواستند مردم را دنبال خودشان بكشانند. اولِ كار موفق هم شدند؛ بعد كه چهره‌شان آشكار شد، نقابشان در خلال حرفها و كارهاى گوناگون افتاد، مردم از اينها رو برگرداندند. بنابراين، مردم ايستاده‌اند."

ایشان همچنین در دیدار اخیرشان با مسئولان حفاظت اطلاعات نيروهای مسلح بیان داشتند:" در قضايای سال 88 كه دشمن تصور می كرد، طراحی ده ساله او بر ضد جمهوری اسلامی به نتيجه رسيده است، ملت ايران با قدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بين المللی زد، چه برسد به مزدوران داخلی آنها كه در مقابل عظمت ملت ايران به حساب نمی آيند."