معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور، اخبار منتشر شده مبنی بر اعلام کاندیداتوری مشایی را در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی بی‌اساس و فاقد اعتبار دانست و شائبه انتخاباتی بودن این برنامه را قویا تکذیب کرد.

محمد شیخان در واکنش به خبر منتشر شده توسط برخی رسانه‌ها مبنی بر این‌که در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی قرار است اسفندیار رحیم مشایی کاندیداتوری خود را اعلام کند و از شعار زنده باد بهار رونمایی شود، اظهار داشت: اینگونه خبرسازی‌ها هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و باید آن را در ادامه حاشیه‌سازی‌های کاذب علیه دولت دانست.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور در گفت‌وگو با ایسنا ادامه داد: متاسفانه عده‌ای با خبرسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد حاشیه و انحراف در افکار عمومی از مسائل اصلی کشور هستند.

شیخان با اشاره به این‌که این مراسم هر ساله برگزار می‌شود، از انتشار اینگونه اخبار توسط برخی رسانه‌ها انتقاد کرد و به این گونه رسانه‌ها توصیه کرد که از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری کرده و اخلاق رسانه‌ای را رعایت کنند؛ چراکه در غیر این‌صورت جایگاهی در افکار عمومی نخواهند داشت.

وی در مورد علت برگزاری این مراسم در ورزشگاه صدهزارنفری آزادی نیز گفت: امسال شاهد افزایش میزان سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته بودیم و در این راستا که تعداد زیادی از دستگاه‌های مسوول در ارائه خدمات هرچه بهتر به مسافران نوروزی، مشارکت داشتند، مراسم امسال به صورت باشکوه‌تر و گسترده‌تر برگزار می‌شود.

وی در پایان با بیان این‌که همانطور که آقای رییس جمهور بارها اعلام کرده‌اند دولت تا صبح دوازدهم مرداد (آخرین روز فعالیت کاری دولت دهم) به امر خدمت‌رسانی به مردم مشغول خواهد بود، گفت: دولت بدون اعتنا به اینگونه حاشیه‌آفرینی‌ها به امر خدمت‌رسانی و حرکت در مسیر پیشرفت هرچه بیشتر کشور به مانند گذشته اهتمام جدی دارد.