وزیر خارجه انگلستان ضمن اعلام توافق با ایران برای آغاز مرحله اول توافق هسته‌ای ژنو تأکید کرد که هم‌اکنون در تلاش برای دستیابی به یک راه‌حل جامع در باره برنامه هسته‌ای ایران هستند.

به گزارش پایگاه «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»به نقل از تسنیم؛ ویلیام هیگ، در ابتدای جلسه ارائه گزارش درباره تحولات سوریه و کنفرانس ژنو 2، اظهارات کوتاهی درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران و اجرای توافقنامه هسته‌ای موقت ژنو بیان کرد.

وزیر خارجه انگلستان گفت: "ما درباره اجرای مرحله اول توافق هسته‌ای که در ژنو به دست آمد و در بیانیه 25 نوامبر تبیین گشت با ایران به توافق رسیده‌ایم و ما هم‌اکنون سعی خواهیم کرد به یک راه‌حل جامه در مسأله هسته‌ای با ایران دست یابیم."

ویلیام هیگ پیشتر با اعلام خبر آغاز اجرای توافق هسته ای با ایران از این خبر ابراز خرسندی کرده بود.

وزیر خارجه انگلیس در این باره به منابع خبری انگلیسی در لندن گفت: اجرایی شدن توافق هسته ای با ایران به مثابه موفقیت مذاکرات هسته ای برای حل این موضوع از طریق مسالمت آمیز است.

ویلیام هیگ در این باره افزود: از این که توافقی که در ژنو به آن دست یافته بودیم اکنون وارد مرحله اجرایی شده بسیار خرسندم و این نشان می دهد مذاکرات و راه حل مسالمت آمیز برای پرونده هسته ای ایران به موفقیت انجامیده است.