دکتر عبدالوحید فیاضی افزود: مدتی است که حرکات سیاسی در دانشگاهها علی الخصوص دانشگاه آزاد بسیار فعال شده است و این دانشگاه در حال ورود به مسائل سیاسی کشور است و تابحال به این شکل نبوده است و به نظر می رسد دانشگاه آزاد پایگاه انتخاباتی مجلس بعدی خواهد بود و علت هم این است که این دانشگاه خود را در تیرس مجلس نمی داند

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، دکتر عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه 598 پیرامون مسائل دانشگاه ها و وزارت علوم و پیگیری پرونده دانشجویان ستاره دار اظهار داشت: مدتی است که حرکات سیاسی در دانشگاهها علی الخصوص دانشگاه آزاد بسیار فعال شده است و این دانشگاه در حال ورود به مسائل سیاسی کشور است و تابحال به این شکل نبوده است و به نظر می رسد دانشگاه آزاد پایگاه انتخاباتی مجلس بعدی خواهد بود و علت هم این است که این دانشگاه خود را در تیرس مجلس نمی داند ولی دانشگاه های دیگر در صورت برخی حرکات مدیریت شده با واکنش مجلس مواجه خواهند شد.

وی در ادامه تأکید کرد: به نظر می رسد برخی ها کارهای خود را بسمت دانشگاه آزاد هدایت می کنند در آنجا ادامه خواهند داد. به هر حال فضای سیاسی را با محوریت دانشگاه مدیریت می کنند و این بر خیلی ها پوشیده نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص دانشجویان ستاره دار خاطر نشان کرد: وقتی وزارت علوم اطلاعات لازم را دراختیار نمایندگان قرار ندادند و پاسخ آنها هم قانع کننده نبود در نهایت نمایندگان در کمیسیون اصل نود شکایت خود را مطرح کردند که این مسأله در حال بررسی و پیگیری است و وزیرعلوم هم جهت پاسخگویی به این کمیسیون با توجه شکایت نمایندگان دعوت شده بود اما اینکه وزیر به کمیسیون اصل نود رفته یا خیر اطلاعی ندارم.

نماینده مردم نور و محمود آباد در ادامه گفتگو در خصوص نحوه توزیع سبد کالا گفت: وقتی به برخی خبرنگاران و کارگران و کارمندان واجد شرایط هنوز تعلق نگرفته پس به چه کسانی این سبد کالا تعلق گرفته و با چه برنامه ریزی این کارها صورت گرفته است.

وی با بین اینکه ما به اصل سبد ایراد گرفته ایم که چرا از کالای خارجی استفاده شده است گفت: وقتی در داخل کشور ما برنج ایرانی مرغوب داریم به چه دلیل باید از برنج خارجی بی کیفیت استفاده شود و بابت این موضوع امضاهایی مبنی بر استیضاح وزیر صنعت و معدن و تجارت هم جمع آوری شده است.

این نماینده مجلس اقدام دولت را خلاف مصالح ملی و تولید داخلی دانست وتأکید کرد: باید از برنج داخلی استفاده میکردند در حالیکه آقایان پاسخ داده اند که ما بسته بندی نداریم که گفتن این حرف عذر بدتر از گناه است وقتی کشاورز با زحمت فراوان برنج برداشت می کند شما دراین کشور توانایی و امکانات بسته بندی محصول را ندارید؟

وی در پایان گفت: هرچند حرکت دولت جای تقدیر دارد اما این ایراد وارد است که به چه کسانی این سبد داده شود و یا نشود به همین دلیل اقدام دولت قابل نقد و اعتراض است که تابحال به درستی در توزیع سبد کالا اقدام ننموده اند که همین موضوع باعث بوجود آمدن مشکلاتی حتی در دریافت سبد کالا در شهر های مختلف گردیده است.