سفرهای استانی شما هم که تشریفاتی شده ،... شهرها باید کمیته استقبال تشکیل بدهند. گفتید آقا ما نمی خواهیم مردم را سازماندهی شده به استقبال بیایند ،اما دارید سازماندهی می کنید مردم را به مرکز استان می کشانید، ... ملاقات مردمی را ،ملاقات چهره به چهره را حذف کردند ، .. گفتند نامه ای از مردم قبول نکنید همه هیئت دولت حضور ندارند...

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از گلستان ما ؛ علی مرگدری معاون برنامه ریزی استاندار گلستان به شورای شهر گرگان نامه ای نوشته و درخواست کرده تا شهرداری گرگان برای سفر رئیس جمهور به گلستان مبلغ 750 میلیون تومان هزینه کند.
شورای شهر گرگان نیز شامگاه گذشته در صحن علنی این نامه را به بحث و بررسی گذاشت و بحث های زیادی پیرامون این قضیه شد تا اینکه اعضای شورا با تصویب یک جلسه فوق العاده ، نتیجه گیری در مورد این نامه را به امروز یکشنبه موکول کردند.
گویا استانداری به شهرداری گرگان گفته فعلا علی الحساب هزینه های تبلیغات سفر رئیس جمهور را انجام دهد تا استانداری بعدا این پول را به حساب شهرداری گرگان واریز کند.

سفرهای استانی تشریفاتی شده است
امام جمعه شهرستان بندرگز گفت: مسئولین عنوان کرده اند نامه ای از مردم قبول نکنید همه هیئت دولت حضور ندارند، حتی در شهرستان بندرگز که بایستی یک وزیر به عنوان نماینده رئیس جمهور بیاید ، اما فقط مشاور رئیس جمهور آقای ترکان حضور می یابد.
سید مصطفی محمدی در بخشی از خطبه های نماز جمعه شهرستان بندرگز اظهار داشت: آقای روحانی در جلسه، رای اعتماد وزیر علوم، نمایندگان مجلس را تهدید کرد که اگر با وزرای من مخالفت کنید در انتخابات آینده مجلس شما رای نخواهد آورد و مردم به گروه شما رای نمی دهند، رای مردم در اسفند آینده تغییر می کند مردم همانطور که در انتخابات قبلی به من رای دادند در مجلس آینده به همفکرانم رای خواهند داد. خوب این تهدید خانه ملت ،تهدید نمایندگان مجلس تضعیف یک قوه است، از کجا معلوم دولت شما در دوره بعدی رای خواهد آورد؟
خطیب جمعه بندرگز تصریح کرد: اولا؛ شما با رای لب مرزی از اختلاف جریان مومن، کرسی ریاست جمهوری را بدست آوردید.
ثانیا: از کجا می دانید مردم از عملکرد دولت شما راضی هستند. شمایی که اعلام کرده بودید در صد روزه گشایش اقتصادی حاصل می کنید که به گزارش اقتصادی خلاصه کردید و گزارش اقتصادی را بجای گشایش اقتصادی برای مردم به ارمغان آوردید .
وی افزود: برنامه اقتصادی خاصی ندارید و با شیب ملایم در افزایش قیمتها همت کردید در این روزها بحث گرانی نان را شاهد هستیم .مگر شما نگفتید که باید هم سانتریفیوژ بچرخد و هم کارخانه ها و هم زندگی مردم حال ببینید کدام دارد می چرخد؟
شمایی که می گفتید ما به ویزا اعتبار می دهیم و اعتبار ویزای پاسپورت ایرانی را برمی گردانیم و در سیاست خارجی تعامل کشورها را بدست می آوریم همین یک موردش را من عرض می کنم که در دیدار اخیر شما با نخست وزیر انگلیس چه توهینی متوجه شما و ملت ایران شده بود که حالا این روزها می بینیم رسانه های زنجیره ای از باز کردن سفارت انگلیس در ایران پایکوبی می کنند.
محمدی اظهار داشت: سفرهای استانی شما هم که تشریفاتی شده :اولا شهرها باید کمیته استقبال تشکیل بدهند. گفتید:آقا ما نمی خواهیم مردم را خلاصه سازماندهی شده به استقبال بیایند ،اما دارید سازماندهی می کنید مردم را به مرکز استان می کشانید،خوب بایستی احترام بشود.
امام جمعه بندرگز گفت: این هفته رئیس جمهور ما قرار است به این استان بیایند، اما ملاقات مردمی را ،ملاقات چهره به چهره را حذف کردند گفتند: نامه ای از مردم قبول نکنید همه هیئت دولت حضور ندارند، حتی در این شهرستان ما که بایستی یک وزیر به عنوان نماینده رئیس جمهور بیایند گفتند وزیر نمیاید مشاور رئیس جمهور آقای ترکان می آید. در صورتی که در سفرها لازم است که مشکلات مردم بررسی و لمس بشود وزرا حضور پیدا کنند .
وی اذعان کرد: در دوره قبل وزرا را بر اساس مشکلات آن شهرستان انتخاب می کردند می گفتند در آن شهرستان این مشکلات است و مثلا فلان وزیر برود خوب در این شهرستان ما بیمارستان نیمه کاره داریم وزیر بهداشت و درمان بیاید یا وزیر مسکن شهرسازی بیاید مشکلات مسکن مهر این شهرستان را حل کند،میدان این شهرستان که محل عبور مسافرین مشهد هست یک جاده بین المللی و کشوری است این را بیایند حل کنند اما آمدن مشاور رئیس جمهور در این شهرستان چه دردی را دوا می کند ؟!
وی افزود: رئیس جمهور باید در سفرهای استانی با مردم ارتباط برقرار کند تا عملکرد نمایندگان دولت و کارگزاران دولت در استان را بررسی کند آیا سیاست های دولت تدبیر امید را اجرا کردند مردم را امیدوار کردند یا با جناح بازی و سیاست بازی و حزب بازی بذر ناامیدی در دل کاشتند؟
امام جمعه بندرگز افزود: خصوصا عملکرد استاندار و فرمانداران را بررسی کنید انتصابات را ببینید حذف جریان مومن را مشاهده کنید ،مشاورین استاندار و فرمانداران را بررسی کنید چقدر اهل نفاق و شقاق و فتنه را بکارگیری کردند این خواست مردم استان است اگر هر روز در سایت ها استان می زنند استاندار استان گلستان در حال تغییر است شاید این حرف دل مردم باشد که از زبان سایتها مطرح می شود که هی می گویند، تا دولت تصمیمی در این باره بگیرد چون عملکرد مسئولین استان ضعیف است در همین شهرستان ما ببینید چرا رئیس اداره ورزش که یک نیروی جوان و خوب استعفا می کند و دیروز تودیعش انجام می شود ؟! من نمی خواهم درباره این موضوع صحبت کنم تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل اینها را باید دقت شود.
وی گفت: اما ما امیدواریم این سفر استانی رئیس جمهور برای همه استان و همه شهرستان ها خصوصا شهرستان بندرگز برکاتی داشته باشد ما امیدواریم یکسری از مشکلات این شهرستان حل بشود این شهرستان مظلوم و محروم را خوب ببینند.

منبع

"Our President, analytical news site"