هفته ای نیست که تکذیبیه ای در پاسخ به دروغپردازی ها علیه رئیس دفتر سابق رئیس جمهور منتشر نشود؛ اینبار نیز جدیدترین نقل قول منتسب به وی تکذیب شده است.

خبرسازی و انتساب نقل قول های دروغین به اسفندیار رحیم مشایی که چند سال است به حرفه برخی سایت ها و خبرگزاری ها تبدیل شده، علیرغم رد صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان، همچنان رواج دارد.

هفته ای نیست که تکذیبیه ای در پاسخ به دروغپردازی ها علیه رئیس دفتر سابق رئیس جمهور منتشر نشود؛ اینبار نیز جدیدترین نقل قول منتسب به وی تکذیب شده است.

دبیرخانه جنبش عدم تعهد، خبرسازی‌های خلاف واقع و دروغین علیه 'اسفندیار رحیم مشایی' رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با عنوان 'جمع‌آوری طومار و افسردگی به خاطر رد صلاحیت' را تکذیب کرد.

در این تکذیبیه با کذب محض خواندن این خبر آمده است: متاسفانه عده‌ای بدون واهمه از پیگرد قضایی و قانونی در چند سال گذشته اخبار دروغ و تهمت‌های نا‌روایی را به صورت سازماندهی شده و هدفمند علیه دولت مطرح و به ویژه ظلم های زیادی علیه مهندس رحیم مشایی تحمیل کردند تا آنها را از مسئولیت اصلی خود یعنی خدمتگزاری صادقانه به مردم و تلاش برای اعتلای کشور غافل کنند.
در ادامه این تکذیبیه با اشاره به اینکه دولتمردان هیچ‌گاه اسیر این سناریوپردازی‌ها نشده اند، بر پیش گرفتن مسیر انجام مسئولیت اصلی آنها با نشاط و امید و بدون توجه به خبرسازی‌های دروغین تاکید شده است.
این تکذیبیه در ادامه می افزاید: عاملان انتشار اخبار سراسر کذب، بخوبی می‌دانند که با دروغ‌پردازی و تولید اخبار ساختگی، هرگز نمی‌توانند در عزم و اراده دولتمردان و عاشقانی چون مهندس مشایی که در خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به ملت فهیم و انقلابی پیشتاز هستند، خللی ایجاد کنند.
بر اساس این تکذیبیه، ‌برخلاف آنچه در خبر مذکور ادعا شده، دولتمردان با اعمال و رفتار خود نشان ‌داده ‌اند که یاس و ناامیدی و دنیاطلبی در مجموعه دولت احمدی‌ نژاد معنا ندارد و همگان به عرصه خدمت‌رسانی و مسئولیت، نگاهی تکلیف‌ مدار دارند و بدیهی است در وجود کسانی که به وعده الهی ایمان داشته و منتظر بهار حقیقی انسان‌ها هستند، یاس و ناامیدی راه ندارد.
این تکذیبیه اضافه می کند:‌ دبیرخانه ریاست جنبش عدم تعهد با تاکید مجدد بر کذب محض بودن خبر مذکور برای چندمین بار همگان را به رعایت اخلاق و رفتار اسلامی دعوت می‌کند و تاکید دارد، هدف اصلی کسانی که چنین خبرسازی‌های دروغین را منتشر می‌کنند ناامید کردن خیل عظیم مردمی است که هنوز به درست شدن شرایط امیدوار هستند.
در پایان این تکذیبیه، ریاست دبیرخانه جنبش عدم تعهد حق پیگیری قضایی این خبر را برای خود محفوظ دانسته است.