پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(قدس سرّه)، روز گذشته به بهانه سخنرانی یکی از روحانیون، مدعی شد که امروز نه از جمهوری چیزی مانده و نه از اسلام!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران وابسته به موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(قدس سرّه)، اقدام به انتشار سخنان یکی از روحانیون نموده که وی مدعی شده است :" امروز نه از جمهوری چیزی مانده و نه از اسلام."!

این پایگاه که به گفته دست اندرکاران آن، با هدف پاسداشت و ترویج اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی راه اندازی شده، در خبرهای برگزیده خود اقدام به انتشار سخنرانی فردی نموده که در فتنه ۸۸ مواضع وی همواره مورد سوء استفاده شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های ضد انقلاب قرار می‌گرفت. در تیتر اخبار برگزیده این وبسایت که فیلم آن هم الصاق شده، آمده است: "متاسفانه امروز نه جمهوری است نه اسلامی!/ امام خمینی جهان را تکان داد و ما دنیا پرستان خودپرست، انقلابی بی نظیر را ضایع کردیم و آبروی خود بر باد دادیم".

پایگاه جماران در حالی ادعای از بین رفتن جمهوریت را در نظام مطرح کرده که بالاترین تعداد برگزاری انتخابات در طول تاریخ کشورهای جهان به نسبت سال‌های تشکیل حکومت از آن ایران است و جمهوری اسلامی تقریبا هر سال یک انتخابات را با شرکت گسترده مردم برگزار کرده و این در حالی است که کشورهای مدعی آزادی و جمهوریت همچون آمریکا در آخرین انتخابات خود (انتخابات کنگره) پایین‌ترین میزان مشارکت مردمی را تجربه کردند.

از سوی دیگر، معلوم نیست اسلام مورد نظر این پایگاه کدامین اسلام است، آیا منظور آنان اسلام‌های آمریکایی اخوان، تکفیری، سعودی، داعشی، اردوغانی یا اسلام کشورهای حوزه خلیج فارس که بدیهی ترین شعائر اسلامی را زیر پا گذاشته و با دشمن درجه یک اسلام یعنی رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین همکاری دارند؟

با شناختی که از نوادگان امام خمینی (س) داریم، قطعا ایشان راضی به انتشار و بزرگ‌نمایی چنین مطالب وهن‌آلود و سخیفی نیستند و احتمالا از این اقدام پایگاه جماران آگاهی نداشتند چراکه این اظهارات دقیقا مخالف فرمایش‌ها و اصول بنیان‌گذار انقلاب اسلامی است و سنخیتی با بیانات پیر جماران ندارد.

منبع: مشرق