شنبه و یکشنبه گذشته (چهارم و پنجم خرداد) اپوزوسیون خارج نشین اعم از سلطنت طلبان، حزب چپ (leftist ها)، جمهوری طلبان، و برخی اعضای جنبش سبز در استکهلم گرد هم آمدند و در بیانیه ای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را این بار به علت عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی، فاقد مشروعیت عنوان نمودند.

در این جلسه که به دعوت حزب دموکرات سوئد در پارلمان این کشور برگزار شد چهره های نام آشنایی از جمله مهرانگیز کار، حسین علیزاده و محسن سازگارا حضور داشتند.
به گزارش گروه رصد پایگاه 598، شنبه و یکشنبه گذشته (چهارم و پنجم خرداد) اپوزوسیون خارج نشین اعم از سلطنت طلبان، حزب چپ (leftist ها)، جمهوری طلبان، و برخی اعضای جنبش سبز در استکهلم گرد هم آمدند و در بیانیه ای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را این بار به علت عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی، فاقد مشروعیت عنوان نمودند.

اگرچه این جلسه نمود چندانی در رسانه ها نداشت –که خود نشان از بی اهمیت بودن و سطحی بودن آن دارد- ولی بهانه جدید آنان برای عدم مشروعیت انتخابات نکته ای است که باعث شده برخی سایت های خبری نظیر گاردین پس از گذشت دو روز از پایان این نشست، به آن بپردازند.

پیش تر، اپوزوسیون عافیت طلب خارج نشین، با زیر سوال بردن اصل نظام جمهوری اسلامی هرگونه انتخاباتی را از بیخ و بن مردود و غیرمشروع عنوان می کرد اما این بار و به نقل از گاردین، اعضای این نشست با کنار گذاشتن اختلافات و سلایق سیاسی، صرفا ”رفتار گزینشی شورای نگهبان در احراز صلاحیت کاندیداها" را دلیل تحریم انتخابات دانسته و مشخصا به عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی تاکید کرده اند.

در این جلسه که به دعوت حزب دموکرات سوئد در پارلمان این کشور برگزار شد چهره های نام آشنایی از جمله مهرانگیز کار، حسین علیزاده و محسن سازگارا حضور داشتند.

گفتنی است ”انتخابات آزاد" که دعوی آن را از زبان برخی افراد سرشناس در داخل کشور بارها و بارها شنیده ام شعار این نشست سیاسی ضدایرانی بود.