دو ژنرال اسرائیلی تاکید می کنند که ارتش صهیونیستی دستورات واضحی از بنیامین نتانیاهو و یعلون دریافت کرده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از جام نیوز، روزنامه الکترونیکی "رأی الیوم" روز پنجشنبه نوشت: دو افسر عالی رتبه در ارتش اسرائیل فاش کردند که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیسی به ارتش دستور داده اند که طی سال جاری خود را برای یک حمله نظامی علیه تاسیسات نظامی ایران -به رغم جریان داشتن مذاکرات هسته ای با قدرت های بزرگ- آماده کنند.
این در حالی است که هم اکنون رابطه آمریکا و اسرائیل به دلیل اظهارات اخیر موشه یعلون درباره باراک اوباما و جان کری، موضوع مذاکرات صلح با طرف فلسطینی و همچنین ضعف آمریکا در موضوع ایران دچار تنش شده است.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از اظهارات "گادی آیزنکوت" معاون رئیس ستاد ارتش و "آگای یحزگیل" فرمانده لشکر مهندسی در ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در نشست مشترک کمیسیون های امور خارجه، امنیت و دارایی در کنیست نوشته است که این دو ژنرال بلندپایه درباره اینکه «آیا مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرت های بزرگ جهانی تاثیری در این سیاست دولت اسرائیل ایجاد می کند یا خیر؟» اعلام کرده اند که ارتش اسرائیل دستورات واضحی از نخست وزیر و وزیر جنگ دریافت کرده است و مذاکرات جاری تاثیری در تصمیم دولت نخواهد داشت.
ىر همين رابطه یک ارزیابی که به تازگی توسط مرکز تحقیقات استراتژیک "بیگن - سادات" انجام و در پایگاه اطلاع رسانی این مرکز منتشر شده، حاکی از آن است که حمله یکجانبه اسرائیل به تأسیسات هسته ای ایران اقدامی وحشتناک و سرشار از تبعات خطرآفرین است و از حیث عملیات نظامی بسیار "پیچیده و دشوار" می باشد.
این مرکز در عین حال مدعی شده است که حمله رژیم صهیونیستی به ایران، امری ناممکن و بعید نخواهد بود.
تحقیق یادشده مدعی است که اگر اسرائیل مصمم به اجرای عملیات نظامی باشد، امکان موفقیت آن -هم از حیث نظامی و هم سیاسی- وجود دارد و حتی احتمال دارد از حمایت جامعه جهانی نیز برخوردار گردد!
گزارش مرکز تحقیقات استراتژیک "بیگن - سادات" می گوید که حتی با وجود توافق اولیه هسته ای، دستیابی به توافق نهایی ممکن نیست و با وجود فشار لابی اسرائیل به جامعه بین المللی، مذاکرات در نهایت با شکست مواجه خواهد شد و دست آخر اقدام نظامی چاره کار خواهد بود.
"رأی الیوم" همچنین به نقل از روزنامه صهیونیستی "معاریو" نوشت که "دان مريدور" وزیر سابق اطلاعات اسرائیل، توان دفاعی رژیم صهیونیستی را کافی نمی داند و بر این باور است که نيروي هوايي و سامانه هاي دفاع موشکی اسرائیل توان مقابله با موشک باران این اراضی توسط ایران را نخواهند داشت و احتمالا با واکنش متقابل جمهوری اسلامی، رژیم اسرائیل زمینگیر خواهد شد.
او که در کنفرانس امنیتی در "هرتسلیا" سخن می گفت، اسرائیل را از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران بر حذر داشت و آخرین تجربه شلیک 130 موشک توسط گردان های جهاد اسلامی را شاهدی بر ضعف توان دفاعی اسرائیل در برابر موشک های فلسطینی یا حزب الله لبنان دانست.
در جریان حملات مورد اشاره، سامانه های موشکی رژیم صهیونیستی و گنبد به اصطلاح آهنین این رژیم نتوانستند شمار زیادی از این موشک ها را مهار کنند.
این مقام سابق امنیتی رژیم صهیونیستی به دولت نتانیاهو و ارتش اسرائیل توصیه کرد که علاوه بر اینکه به فکر اقدام نظامی علیه ایران نباشند، حتی اندیشه حمله به حزب الله لبنان را نیز در سر نپرورانند.
او همچنین بیان داشته که بسیاری از کشورهای عربی به علت ضعف در برابر ایران، در حال نزدیک شدن به تل آویو هستند.

===================