البته نسبت آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان با این دو توصیه رئیس رژیم صهیونیستی کاملا روشن و بی نیاز از توضیح است. با این وجود به نظر می رسد باید به مدیر مسئول روزنامه کیهان یادآوری کرد که زبان انگلیسی، رایج ترین زبان دنیاست و احتمالا در ایران، بیش از انگشتان یک دست افرادی پیدا می شوند که با این زبان آشنایی داشته باشند.

روزنامه کیهان  در ادامه پروژه تخریب مهندس مشایی دست به اقدامی عجیب زده است.این روزنامه در شماره امروز 15 تیر 92 ، با دست کاری سخنان بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، که در مصاحبه با لالی ویموث ، سردبیر ارشد روزنامه واشنگتن پست بیان شده و متن کامل آن در وب سایت روزنامه واشنگتن پست موجود است، تلاش نمود تا نتانیاهو را از عدم احراز صلاحیت مهندس اسفندیار رحیم مشایی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر ناراحت نشان دهد و در همین رابطه جملات زیر را به نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت داد:

کیهان چنین می نویسد:«بنیامین نتانیاهو در مصاحبه با سردبیر واشنگتن پست گفت:…«مشایی» و سایر نامزدهای دیگر که متمایل به نزدیکی با غرب و رژیم اسرائیل بودند از رقابت‌های انتخاباتی حذف شدند و نامزدی که حاکمیت اجازه داده بود توانست در این انتخابات شرکت کند. » 
 برای آنکه دروغ پردازی روزنامه کیهان در انتشار اظهارات نتانیاهو را دریابید ، متن انگلیسی و سپس ترجمه فارسی این بخش از سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارائه می شود:
Netanyahu‎:
But after all, Khamenei ruled out [of contention] Esfandiar [Rahim] Mashaei and other candidates. Hassan Rouhani was one of the candidates the supreme leader allowed to participate in the election
نتانیاهو: … اما پس از این همه ، (آیت الله) خامنه ای ، اسفندیار رحیم مشایی و سایر کاندیداها را به دلیل مخالفت، رد کرد. حسن روحانی یکی از کاندیداهایی بود که رهبر عالی ‎)ایران‎( اجازه داد در انتخابات شرکت کنند.
همانگونه که ملاحظه فرمودید در اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره مهندس مشایی ، عبارت («مشایی» و سایر نامزدهای دیگر که متمایل به نزدیکی با غرب و رژیم اسرائیل بودند) اصلا وجود ندارد و این عبارت توسط روزنامه کیهان به سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه شده است!
غیر از مورد بالا ، بنیامین نتانیاهو در بخشی دیگر از مصاحبه خود مجددا به مهندس مشایی اشاره کرده است.آنجا که می گوید:
Netanyahu‎:
They eliminated hundreds of candidates and left seven. Then they eliminated [Former president Ali Akbar Hashemi] Rafsanjani and Mashaei. They left Rouhani.

نتانیاهو: …آنان صدها کاندیدا را حذف کردند و 7 نفر را نگه داشتند.سپس آنان ‎)رییس جمهور اسبق علی اکبر هاشمی‎( رفسنجانی و مشایی را حذف کردند.آنان روحانی را نگه داشتند.
متاسفانه ملاحظه فرمودید که مدیریت روزنامه کیهان برای تداوم پروژه تخریب مهندس مشایی ، حتی از «حرف گذاشتن در دهان» نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز ابایی ندارد تا به زعم خود مهندس مشایی را کاندیدای مورد حمایت اسراییل معرفی کند!
نکته قابل تامل آنکه مصاحبه بنیامین نتانیاهو در تاریخ 20 ژوئن 2013(30 خرداد 1392) در سایت روزنامه واشنگتن پست منتشر شده است.یعنی روزنامه کیهان دو هفته  پس از انتشار این مصاحبه - که در عرف مطبوعات خبری سوخته تلقی می شود- تلاش کرده است تا خبری مجعول از سخنان نتانیاهو با هدف تخریب مهندس مشایی دست و پا کند!
براستی روزنامه کیهان به کجا رفته است؟! مدت هاست که از سقوط اخلاقی مدعیان اصولگرایی می گذرد اما پیش بینی زیر پا گذاشتن بدیهی ترین اصول حرفه ای روزنامه نگاری آن هم به این شیوه پیش پا افتاده کار مشکلی است.

از آنجایی که برای مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان، مواضع مسئولان رژیم صهیونیستی از حجیت بالایی برخوردار است، لازم است تا توجه آقای حسین شریعتمداری را به دو اظهار نظر دست نخورده از شیمون پرز، جلب کرد:

«ما باید وضعیتی به وجود بیاوریم که در آن، بودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود. او یک دیکتاتور است. او یک قاتل است. او یک تروریست است… او تقریبا به عنوان یک قهرمان فرهنگی پذیرفته شده است. چنین وضعیتی مایه شرمساری است. ما باید ارزشهایمان را تقویت کنیم. باید اهمیت شرمسار بودن را برگردانیم.»

«نباید گذاشت که محمود احمدی نژاد از مجازات در امان بماند. او در حالی دوران خود را به پایان برد که مصیبت های زیادی پدید آورد. تاریخ هرگز احمدی نژاد را نخواهد بخشید.»

البته نسبت آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان با این دو توصیه رئیس رژیم صهیونیستی کاملا روشن و بی نیاز از توضیح است. با این وجود به نظر می رسد باید به مدیر مسئول روزنامه کیهان یادآوری کرد که زبان انگلیسی، رایج ترین زبان دنیاست و احتمالا در ایران، بیش از انگشتان یک دست افرادی پیدا می شوند که با این زبان آشنایی داشته باشند.
عبدالرضا داوری/ مدیرمسئول روزنامه شهروند