روزنامه ابتکار در چاپ امروز (5شهریور ماه) در سرمقاله خود ضمن پرداختن به ابعاد مختلف استیضاح از لایه های اجتماعی خواسته تا در صورت مطرح شدن استیضاح یکی دیگر از وزرا دست به اعتراض بزنند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روزنامه ابتکار در چاپ امروز (5شهریور ماه) در سرمقاله خود ضمن پرداختن به ابعاد مختلف استیضاح از لایه های اجتماعی خواسته تا در صورت مطرح شدن استیضاح یکی دیگر از وزرا دست به اعتراض بزنند.

این روزنامه زنجیره ای با دعوت از مردم به اعتراض به دنبال تقابل میان دولت و مجلس است؛ این در حالی است که استیضاح یک وظیفه قانونی و حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که در صورت نیاز باید مجلس در مسیر آن گام بردارد.

بدیهی است که روزنامه مذکور با این موضوع خواسته است تا نمایندگان مجلس را ترسانده و تهدید کند.

در این سر مقاله ضمن حمله به جبهه پایداری و به نوعی تهدید مسئولان و نمایندگان خانه ملت آمده است که استیضاح فرجی دانا اگر چه برای دولت هزینه داشت اما آخرین روزنه تعامل با تندروها را بست. روحانی با انتصاب محمدعلی نجفی نشان داد که راه و رسم مواجهه با تندروها را بلد است و بنابراین به نظر می رسد راه آینده مجلس برای استیضاح سیاسی وزیران به تنگناهای فراخ نشدنی رسیده باشد.

برای مشاهده عکس فوق در سایز بزرگ ، اینجا یا بر روی آن کلیک نمایید


برخی، گمانه زنی هایی را درباره قرارداشتن نام علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ردیف دوم فهرست استیضاح نمایندگان مطرح کرده اند.

این روزنامه که در زمان فتنه از مدعیان دروغ تقلب حمایت می‌کرد و بعد از آن نیز مواضعی تامل برانگیز داشت، نه تنها در سر مقاله خود بلکه در برخی دیگر از مطالب خود ضمن محکوم کردن حق قانونی نمایندگان مجلس در بحث استیضاح وزیر علوم همچنان نمایندگان مردم را تخریب می‌کنند.

روزنامه ابتکار با این اقدام خود این فضا را ایجاد کرده تا دانشجویان در صورت استیضاح وزیر فرهنگ با استفاده از رسانه‌های اجتماعی و لایه های درونی جامعه در معادلات سیاسی کشور شرکت کرده و نارضایتی خود را علنی کنند.

این امر که مصداق بارز دعوت به آشوب، تجمع و اعتراض است ممکن است فضای جامعه را متشنج کرده و دوباره فتنه‌ای جدید رقم بزند. استیضاح حق نمایندگان در دوره های گذشته بوده ، هست و خواهد بود. وزیر علوم بنا بر دلایل متقن استیضاح شد و هر وزیر دیگری که مخالف اصول نظام و وزارت خانه متبوعش عمل کند و اقدامی هم در جهت اصلاح آن نکند بی شک از سوی مجلس که نمایندگان ناظر مردم بر دولت هستند تذکر گرفته و با آن ها برخورد خواهد شد. لذا این چنین هیاهو کردن نه تنها منفعتی برای نظام ندارد بلکه آسیب نیز به ان وارد می‌کند.

منبع