بعد از به دست گیری وزارت علوم توسط فرجی دانا همه گزینه‌هایی که به دلیل کارنامه نامناسب انقلابی و سیاسی رأی اعتماد نگرفته بودند وارد وزارتخانه شدند.

سایت وطن آنلاین نوشت: فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بکار گیری توفیقی، میلی منفرد و همراهان آنها دهن کجی به مجلس نشان داد و جریان رادیکال اصلاح‌طلب را در وزارت علوم ساماندهی کرد.

چندی پیش «وطن آنلاین» در گزارشی به نام « رادیکال ها از وزارت علوم چه می خواهند؟» به تحلیل جایگاه وزارت علوم و تحقیقات برای اصلاح‌طلبان رادیکال پرداخت و اینکه برای این جریان دستیابی به وزارت علوم ارجحیت دارد بر گزینه متصدی وزارتخانه؛ و امروز شاهد هستیم تمام گزینه های مورد بحث که مجلس بدان ها اعتماد نکرد امروز با انتصاب فرجی دانا در رأس وزارت علوم مسئولیت دارند.

اصلاح طلبان رادیکال در صدد آن اند تا با در اختیارگیری فضای دانشگاه دوباره فضای اجتماعی ای مشابه سالهای دوم خرداد را ایجاد کنند چه آنکه تنها این نوع اهرم فشار است که آنان می توانند با آن روحانی را بعدها تحت فشار و سیطره خود قرار دهند و حتی زمینه هایی را برای کودتا علیه دولت روحانی فراهم کنند!

برخی از تحلیل ها در جریان رأی اعتماد به فرجی دانا آن بود که وی فردی معتدل تر نسبت به توفیقی و میلی منفرد است اما در حقیقت فرجی دانا، میلی منفرد و توفیقی هر سه یکی هستند چه انکه پس از رأی اعتماد مجلس به فرجی دانا برای نشستن بر کرسی وزارت این وزارتخانه مهم، وی توفیقی را به سمت مشاور خود و میلی منفرد را به سمت معاون آموزشی وزارت علوم منصوب کرد.

این دهن کجی اصلاح طلبان باعث شد 82 نفر از نمایندگان خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص انتصاب افراد دخیل در فتنه 88 در مناصب جدید مدیریتی که خلاف وعده وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی بوده است؛ تذکر دهند. نمایندگان مجلس امروز فرجی دانا را به مجلس خوانده اند تا در خصوص این انتصابات پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به عزل و نصب‌های صورت گرفته در وزارت علوم می گوید: متاسفانه آقای فرجی‌دانا با اینکه در کمیسیون آموزش و تحقیقات به نمایندگان قول داده بود، زیر قول خود زده و در وزارت علوم از فتنه‌گران استفاده کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد:‌ فتنه جدا از اصلاح‌طلبی است چرا که فتنه‌گران اصل نظام را به چالش کشیدند و رای مردم در سال 88 را نپذیرفتند و در راستای منافع آمریکا گام برداشتند.

نبویان تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات در برابر ورود فتنه‌گران به وزارت علوم، آموزش و تحقیقات عقب‌نشینی نخواهد کرد و ما علاوه در همین زمینه از وزیر علوم سؤال خواهند کرد.

این حرکت فرجی دانا ما را به تحلیل اولین خود باز می گرداند که برنامه ریزی جریان اصلاحات برای وزارت علوم وسیع است و آنها برای پیاده سازی طرح خود از همه نیروها و ظرفیت های خود استفاده خواهند کرد.