حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس ستاد كل نیروهای مسلح، فرماندهان كل ارتش و سپاه، و جمعی از فرماندهان عالیرتبه نظامی و انتظامی، با اشاره به جایگاه نیروهای مسلح به عنوان حصن و حصار یك ملت و كشور و لزوم استحكام و هوشیاری دائمی این حصار، تأكید كردند: استحكام واقعی یك نظام و ملت، توكل به خداوند متعال، هوشمندی، داشتن اعتماد به نفس، باور به توانایی ایستادگی، و تقویت قدرت ایستادگی است.

 

ایشان با اشاره به شرایط كنونی دنیا و حاكمیت زور، ظلم، جهل، و شهوت خاطرنشان كردند: در چنین دنیایی، استحكام و قدرت نیروهای مسلح و حفظ هوشمندی، و اقدام مدبرانه و شجاعانه، اهمیت دو چندان دارد.

 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به عملكرد ظالمانه و تجاوزكارانه برخی قدرتها و سران آنها تحت لوای شعارهای فریبنده افزودند: امروز كسانی كه جنگ طلب واقعی هستند، نام صلح را بر زبان می آورند و همین افراد كه هیچ حق و اعتباری برای انسانها قائل نیستند، شعار حقوق بشر سر می دهند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: برخی دولتها و سران آنها ازتجاوز، و پلیدترین شیوه ها از جمله ایجاد سازمانهای تروریستی و حمایت از تروریستها برای پیشبرد سیاستهای خود استفاده می كنند ولی در مقابل افكار عمومی دنیا، چهره ای آرام و انسان دوستانه به خود می گیرند و از الفاظ به ظاهر متین استفاده می كنند.

 

ایشان با تأكید بر اینكه در چنین دنیای مبتنی بر فریب، دروغ، ظلم و زور نقابدار، برخی قدرتها به دلیل غرور و اعتماد به پایه های پوشالی قدرت، اختیار خود را از دست می دهند افزودند: نمونه این موضوع، سخنان اخیر رئیس جمهور امریكا است كه ملت ایران را تلویحاً تهدید به استفاده از سلاح اتمی كرد.

 

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: این سخن بسیار عجیب است و دنیا نباید از آن بگذرد زیرا در قرن بیست و یكم كه قرن ادعاهای حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم است، رئیس یك كشور تهدید به حمله اتمی می كند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای اینگونه سخنان را به ضرر امریكا دانستند و خاطرنشان كردند: معنای اینگونه سخنان این است كه دولت امریكا، دولتی شریر و غیرقابل اعتماد است.

 

ایشان افزودند: امریكاییها در سالهای اخیر تلاش زیادی كردند تا بگویند جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای غیرقابل اعتماد است در حالیكه اكنون مشخص است، غیرقابل اعتماد، آن دولتهایی هستند كه بمب اتمی دارند و با بی حیایی دیگران را تهدید به بمب اتم می كنند بنابراین سخنان رئیس جمهور امریكا، رسوا كننده است.

 

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه در چنین دنیایی باید بسیار هوشیار بود، خاطرنشان كردند: در این شرایط، مهمتر از آمادگی های نظامی و رزمی، آمادگی های روحی و معنوی و قدرت عزم و توان ایستادگی یك ملت در برابر تندبادها است.

 

حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: استحكام یك نظام، به ایمان، قدرت و توانایی ایستادگی، عزم راسخ، و فریب الفاظ فریبنده را نخوردن، است.

 

ایشان با اشاره به دائمی نبودن تندبادها، افزودند: ملت ایران اكنون بعد از گذشت سی سال، در همه زمینه ها پایدارتر و قوی تر است و نشان داده كه توانایی ایستادگی در مقابل انواع دشمنی ها را دارد.

 

فرمانده كل قوا در بخش دیگری از سخنان خود نیروهای مسلح را به اتخاذ تدابیر لازم جهت ارتقای توان رزمی و دفاعی توصیه و تأكید كردند: نیروهای مسلح باید همواره آمادگی و هوشیاری كامل در برابر تهدیدها را داشته باشند و لازمه آن هم برنامه ریزی، و جدی گرفتن آموزش و تدابیر مورد نیاز نظامی و دفاعی است.

 

رهبر انقلاب اسلامی یكی از ویژگیهای نیروهای مسلح را دارا بودن تجربه های امیدآفرین دوران دفاع مقدس برشمردند و بر لزوم ارتقاء معنویت و بصیرت و تعمیق اعتقادات دینی تأكید كردند.

 

در ابتدای این دیدار سردار سرلشكر فیروزآبادی رئیس ستاد كل نیروهای مسلح ضمن ارائه گزارشی از آمادگی ها و توانمندیهای نیروهای مسلح تأكید كرد: نیروهای مسلح ضمن حفظ آمادگی و هوشیاری، مصمم هستند با كار و تلاش مضاعف، آموزشها و آمادگی های خود را در زمینه های نظامی، دفاعی، و ترویج روحیه جهادی و بسیجی، ارتقاء بخشند.

در پایان این دیدار ، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.