پیش از آیت الله آملی لاریجانی، چهره هایی همچون حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی، عوض حیدرپور، حسین شریعتمداری، داوود احمدی نژاد، علی لاریجانی، ناصر نقویان، باقر قالیباف، سید حمید روحانی، مجتبی ذوالنوری، علیرضا زاکانی، محمد دهقان و ... از افشاگری درباره جریان انحرافی را داده اند.

رئیس قوه قضائیه امروز به افشاگری روز یکشنبه رئیس جمهور در مجلس واکنش نشان داد. آیت الله آملی لاریجانی گفت: اینجانب با این‌که نسبت‌های رئیس‌جمهور در مورد قضات محترم قوه قضاییه و نمایندگان محترم مجلس و روسای قوا را کذب و افترا و برخلاف تمام موازین شرعی و قانونی و جرم می‌دانم، فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) سکوت می‌کنم و در فرصتی دیگر به تفصیل درباب آن سخن خواهم گفت و ماهیت جریان انحرافی و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی آنان را فاش خواهم کرد.

گفتنی است پیش از آیت الله آملی لاریجانی، چهره هایی همچون حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی، عوض حیدرپور، حسین شریعتمداری، داوود احمدی نژاد، علی لاریجانی، شیخ ناصر نقویان، باقر قالیباف، سید حمید روحانی، مجتبی ذوالنوری، علیرضا زاکانی، محمد دهقان و ... وعده افشاگری درباره جریان انحرافی را داده بودند.

سخنان امروز رییس قوه قضائیه نشان داد که قرار است ایشان نیز به فهرست بلندبالای افشاکنندگان جریان انحرافی بپیوندد.

واژه "جریان انحرافی" از اوائل سال 90 به ابتکار علی اکبر هاشمی رفسجانی، وارد ادبیات سیاسی ایران شد و آنگونه که از فحوای کلام وی و دیگر تکرار کنندگان این واژه برمی آید، منظور از آن، دولت و یاران رییس جمهور است. راویان "جریان انحرافی"، این گروه را به اتهاماتی مانند جن گیری، رمالی، فساد مالی، ارتباط با منافقین، بابی گری و ... متهم می کنند. با این وجود در 2 سال گذشته، نه راویان مذکور توانسته اند این اتهامات را در دادگاهی به اثبات برسانند و نه دستگاه قضا با اتهام زنندگان مذکور برخوردی کرده است.