مدیر مسئول هفته نامه 9 دی، نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این هفته نامه را سند تاریخی آزادی بیان در دولت اعتدال نام گذاری کرد.

به گزارش پایگاه «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»،‌ حجت‌الاسلام حمید رسایی در وب سایت شخصی اش نوشت: از آنجا که در روزهای اخیر دولت محترم تمام همّ و غم خود را دفاع از آزادی بیان قرار داده تا به همه خصوصا منتقدین خود ثابت کند که از ظرفیت بالایی در نقدپذیری برخوردار است، و بهانه ای به دست بیگانگان ندهد که به خاطر توقیف روزنامه های هتاکی مانند بهار که دو بار هم سابقه توقیف داشته این دولت را متهم به محدود سازی رسانه ها نکنند، تصمیم گرفتم تا نامه وزارت ارشاد را به عنوان یک سند تاریخی منتشر کنم.

 

امید که تاریخ درباره عملکرد دولتمردان یازدهم دچار اشتباه نشود و آنها را بی دلیل متهم نکندچون آزادی بیان وجود دارد، برای همه ، حتی روزنامه ای که احکام اسلام را تبعیض جنسیتی معرفی می کند، حتی برای آنها که به قرارداد ژنو نقد دارند، حتی برای آنها که به اقدام غیرقانونی وزیر ارشاد در فیس بوک بازی او نقد دارند و برای ... / روحانی مچکریم چقدر در دوره 100 روزه شما صریح القلم شدیم. به آقایان وزارت ارشاد هم یادآوری می کنم که هیچ ابلاغیه ای به 9 دی ارسال نشده است.