رافائل کورئا، اوو مورالس و خوسه موحیکا رؤسای جمهور اکوادور، بولیوی و اروگوئه در شمار ۵ رئیس‌جمهور محبوب جهان قرار دارند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»  به نقل از شبکه خبری تله‌سور، بر اساس نظرسنجی انجمن ارتباطات سیاسی (یک نهاد پژوهشی در اسپانیا) در ماه ژانویه ۲۰۱۵، رافائل کورئا، اوو مورالس و خوسه موحیکا رؤسای جمهور اکوادور، بولیوی و اروگوئه در شمار ۵ رئیس‌جمهور محبوب جهان قرار دارند. رافائل کورئا در این نظرسنجی با کسب امتیاز ۷۹ درصدی پس از ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه که در جایگاه نخست این فهرست قرار گرفت، به رتبه دوم دست یافت. اوو مورالس که به‌تازگی برای سومین بار به ریاست جمهوری بولیوی رسیده با کسب امتیاز ۷۵ درصدی در جایگاه سوم و خوسه موحیکا نیز با ۶۵ درصد در جایگاه چهارم فهرست محبوب‌ترین رؤسای جمهور جهان قرار گرفتند.
کریستینا فرناندز رئیس‌جمهور آرژانتین با کسب امتیاز ۴۹ درصدی در جایگاه ششم قرار گرفت و میشله باچلت رئیس‌جمهور شیلی جایگاه نهم را به خود اختصاص داد.
گفتنی است نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد محبوبیت انریکه پنیا، رئیس‌جمهور راستگرای مکزیک با سقوطی شدید، از ۵۱ درصد به ۳۳ درصد رسیده است.

منبع
"Our President, analytical news site"