دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری صبح روز پنج‌شنبه در اجلاس سراسری دبیران استان‌های حزب موتلفه در سخنان خود با اشاره به اهمیت ایمان گفت: ایمان در مقابل کفر، جهل است و شاید برای هر اهل ایمانی لازم باشد که جاهلانی را در زمان خود با ایمان مقابله می‌کند، بشناسد و در واقع لازم باشد که دشمن‌شناس، کافرشناس و منافق‌شناس باشد و در مجموعه‌ی این شناخت‌ها، شناخت منافق از همه سخت‌تر است.

حبیب‌الله عسگر‌اولادی با خواندن آیاتی از قرآن درباره‌ی منافقین و خصویات آنها گفت: خداوند گفته است هرگز منافقین را نخواهد بخشید. چراکه آنها قوم فاسق هستند و خداوند قوم فاسق را هدایت نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با تمسک به آیه‌هایی که خواندم چهار نکته را بیان می‌کنم، وظیفه دشمن‌شناسی برای همه‌ی ما است و اهل ایمان باید بدانند که وظیفه‌ی آنها دشمن‌شناسی است. البته دشمن فقط در جبهه مقابل نیست بلکه کسانی هستند که با پوشش ظاهری ضدیتشان با ایمان از هر کافری بیشتر است.

عسگراولادی با بیان این‌که منافق‌شناسی کاری لازم و مشکل است، گفت: آقای لاجوردی و آقای مطهری از کسانی بودند که منافق‌شناس بودند. امام(ره) نیز همان روزهایی که منافقین در شرایط جنگ مسلحانه بودند به نفاق تازه‌ای اشاره می‌کردند و می‌گفتند که باید مواظب نفاق تازه‌ای باشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: به حمدالله رهبر عزیزمان در صحنه حاضر هستند و شاید در مورد همین دو عنصر در فتنه 88 خیلی‌ها وساطت کردند و مقام معظم رهبری در اغلب موارد خطاب به آنها می‌فرمودند حسن ظن شما می‌خواهد واقعیت را تغییر دهد، در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

عسگراولادی ادامه داد: مقالات سیاسی زیادی در ارتباط با این اتفاق‌ها نوشته شد، فرصت زیادی به آنها داده شد و گفته شد شما می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کنید، ولی آنها هر روز پر روتر شدند و خود را حق مطلق معرفی کردند.

وی در ادامه به جلسه‌ی پنج نفره خود و آقایان باهنر، کوهکن، آل اسحاق و میرسلیم با موسوی در اوایل روزهای پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: در آن جلسه ما 4 – 5 نفر صحبت کردیم و به ایشان گفتیم با توجه به این‌که مهلت شورای نگهبان برای رسیدگی به شکایات بنا به تاکید مقام معظم رهبری یک هفته تمدید شده است، اگر شکایت نکردید بروید شکایت کنید و اگر کرده‌اید 7- 8 نفر را بفرستید که از شکایت شما پیروی کنند. آقای موسوی نیز گفتند، من حرفی ندارم و فردا می‌روم شکایت می‌کنم و چند نفر را نیز برای پیگیری معرفی می‌کنم و جلسه به خوبی به پایان رسید. در آن جلسه غیر از ما پنج نفر و آقای موسوی کسی دیگری نبود و ایشان کسی را در اتاق نپذیرفته بودند و وقتی ما از اتاق بیرون آمدیم، از اتاق‌های اطراف 40-50 نفر بیرون آمدند و ما از جلسه بیرون آمدیم و خوشحال بودیم که کاری انجام دادیم، ولی متاسفانه فردای آن روز ساعت 10 آقای موسوی اعلامیه‌ی شماره 10 خود را بیرون دادند و می‌خواهم بگویم نقش هواداران و کسانی که خود را اطراف شخصیت‌ها جا می‌زنند موثر است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: فکر نکنید در عرض این 20 ماه منظورم سه ماه قبل از انتخابات و 17 ماه بعد از انتخابات درمورد این افراد کوششی نشده است.

وی درادامه به دیدار خود در همان ایام با کروبی اشاره کرد و گفت: در آن زمان بنا به توصیه آیت‌الله مهدوی کنی به دیدار آقای کروبی رفتم و در آن دیدار به آقای کروبی گفتم که با آیت‌الله مهدوی کنی ملاقات کن، آقای کروبی به من گفت که شما فکر می‌کنید آیت‌الله مهدوی کنی من را می‌پذیرند، من خطاب به آقای کروبی گفتم من را آیت‌الله مهدوی کنی به اینجا فرستادند. آیت‌الله مهدوی کنی به من زنگ زدند و گفتند که از آقای کروبی چه خبر؟ و من جواب دادم که از ایشان خبری ندارم، چراکه از آقای کروبی مایوس شدم و آیت‌الله مهدوی کنی در جواب گفتند، چرا مایوس هستید و نباید از آقای کروبی مایوس شوید و به دیدار آقای کروبی بروید.

عسگراولادی ادامه داد: بعد از این‌که این مطالب را به آقای کروبی گفتم ایشان گفتند چشم فردا به دیدار آقای مهدوی کنی می‌روم و این کار را می‌کنم، در آن جلسه نیز فقط آقای کروبی و من حضور داشتیم و بعد از جلسه و صحبت‌هایمان که تمام شد 24 نفر از اتاق‌ها بیرون آمدند و آقای کروبی تا دم در ما را بدرقه کرد. ولی دو روز بعد ایشان چیزی را منتشر کردند که خیلی بدتر از چیز‌های قبلی بود که منتشر کرده بودند.

وی گفت: شما فکر نکنید که به این‌ها فرصت داده نشد و به آنها مجالی داده نشد، خیر، داده شد و آنها نیز در ابتدا همان‌طور که اشاره کردم گفتند کارهایی می‌کنیم و این را به زبان آوردند، ولی بر عکس بدتر از گذشته کار کردند.

عضو شورای مرکز حزب موتلفه گفت: البته برای این‌ها هنوز زمان باقی است. جا و راه باقی است. اما کاری که در 25 بهمن کردند این کار مستقیما دستور بیگانگان بود، حال با چند دست واسطه یا مستقیم.

وی ادامه داد: آنها گفتند که می‌خواهند در راستای حمایت از مردم مصر و تونس این راهپیمایی را انجام دهند، اما در این اتفاق یک کلمه در حمایت از مردم تونس و مصر حرفی نزدند و دیدیم که بر ضد ولایت فقیه و اقتدار نظام حرف زدند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: ما نباید تندتر از رهبری و قوه قضاییه موضع بگیریم و عمل کنیم و من در مصاحبه‌ای که داشتم گفتم هنوز آغوش ولایت باز است و هنوز فرصت تمام نشده است و مردم انتظار دارند که این اقدامات را آنها جبران کنند.

عسگر‌اولادی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به انتخابات خبرگان و صحبت‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این جلسه گفت: در این جلسه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حرف‌های خوبی را در مورد ولایت، انقلاب و کسانی که رفتارهای غیرقابل قبول دارند مطرح کردند و وقتی دیدند آیت‌الله مهدوی کنی برای ریاست نامزد هستند دیگر کاندیدا نشدند.

وی با اشاره به رای بالای آیت‌الله مهدوی کنی در این انتخابات گفت: برخی نگران بودند که در رقابت این دو آیت‌حق چیز منفی درآید. ولی خوشبختانه این‌گونه نشد و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مصاحبه‌ای که داشتند گفتند جلسه صمیمانه و خوب بود و موضوعی که برخی نگران بودند که دشمن از آن سوء‌استفاده کند به خوبی و حسن ختم شد و امروز اعضای این مجلس در خدمت مقام معظم رهبری هستند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه به انتخابات دوره‌ی نهم مجلس شورای اسلامی که در سال آینده برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: در ابتدا بحث‌هایی بر این بود که انتخابات استانی شود و برخی از شهرستان‌ها نگران این موضوع بودند و می‌گفتند این موضوع در آنجا جا نیفتاده است و به حمدالله در این دوره چنین موضوعی اجرایی نمی‌شود و مثل دوره‌های قبل برگزار خواهد شد.

وی گفت: برخی از برادران و خواهران نگران هستند و می‌گویند که عده‌ای فعالیت‌هایشان را در شهرستان آغاز کرده‌اند و می‌گفتند این افراد پول به استان‌ها سرازیر کردند و نگران این موضوع بودند.

عسگر‌اولادی ادامه داد: چون مقام معظم رهبری در صحنه هستند ما باید مجموعه‌ای از آنچه می‌گذرد را به وسیله علما و بزرگان خدمت مقام معظم رهبری برسانیم و در جلسه‌ای که با جامعتین داشتیم یکی از برادران که به محضر مقام معظم رهبری رفته بودند گزارشی ارائه دادند و گفتند که آقا در آن جلسه فرمودند که ما نمی‌پسندیم اصولگرایان بیش از یک فهرست داشته باشند و معنای این سخن این است که هرکس خود را در خط ولایت و اصولگرایی می‌داند باید بداند که وظیفه‌اش این است که اصولگرایان یک لیست بدهند و یک فهرست داشته باشند.

وی ادامه داد: همان فرد به نقل از مقام معظم رهبری در آن جلسه مطرح کردند که مقام معظم رهبری در مورد اصلاح‌طلبان گفته‌اند که نمی‌شود به آنها گفت بیایید و نمی‌شود گفت نیایید و در واقع آن فرد مطرح کرد که استنباط در آن جلسه این بود که اصلاح‌طلبان می‌آیند یعنی این‌که در انتخابات شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: اصولگرایان باید با هم کنار بیایند و وحدت داشته باشند و باهم تفاهم کنند، چرا که آقا فرمودند ما نمی‌پسندیم اصولگرایان بیش از یک فهرست داشته باشند. در انتخابات خبرگان دیدیم که آیت‌الله هاشمی در حالی که خود را محق می‌دانستند برای این‌که جایگاه خبرگان به بهترین نحو حفظ شود، نامزد نشدند و اصولگرایان باید با هم تفاهم داشته باشند و بر اساس وحدت عمل کنند.